Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb angol...

Melyik a legkönnyebb angol nyelvvizsga? Origó, telc vagy valami más?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én középfokú TELC-et csináltam januárban, nem volt nehéz, kedvesek voltak, csak fárasztó volt az egész napos program, meg a hosszú várakozás a szóbeli előtt.
2009. nov. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kösz. szerinted meglehet úgy csinálni, hogy saját magam készülök fel rá? (elég jól és régóta beszélem az angolt)
2009. nov. 3. 16:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A telc-et és az ecl-t szokták a legkönnyebnek tartani. Az origo biztos nem az. De személyre szólóan kell választani, mindegyiknek nézd meg a honlapját. A kétnyelvűek nehezebbek, mint az egynyelvűek, mert nagyobb precizitást igényelnek a kommunikatívokkal szemben. Az is szempont, hogy párost vagy egyénit szeretnél. Az euro is vizsgázóbarát, de sokan nehéznek tartják a listening részét.
2009. nov. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jól látom hogy a telcnél csak egynyelvű vizsga van? melyik egyáltalán a könyebb? az egy vagy a kétnyelvű?
2009. nov. 3. 16:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egynyelvűek könnyebbek, de nem azért mert nincs fordítás, hanem mert nem a nyelvatanra, kivételekre mennek rá, hanem TÉNYLEG arra kíváncsiak, hogy tudsz-e kommunikálni az adott nyelven.


Ismert meg a típusfeladatokat, gyakorold be őket, tudd, hogy melyiknél mit kell csinálni, mert TELC-en rengeteg a feladat, nem lehet tötyögni, de ha előre tudod, hogy melyik típusfeladatot hogy kell megcsinálni + jó vagy angolból, minden további nélkül vehető akadály a vizsga.


(Első voltam.)

2009. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2009. nov. 3. 16:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én is TELC B2-n voltam, és nem tudok mást hozzáfűzni, mint amit előttem írtak. Elsőre meglett és szerintem baromi könnyű volt.

Egyedül max azért lesz nehéz felkészülni, mivel pl TELCen párban vizsgázol és kommunikálni tudni kell. AMúgy egyszerű mint az egyszeregy csak nem kell megijedni.

2009. nov. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lazának kell lenni,ha bepánikolsz akkor buktad, mind a szóbelin, mind az írásbelin. A magnót is csak egyszer hallgathatod meg, úgyhogy azért biztos nyelvtudás kell, rutin és nyugalom. Ja és ne félj beszélni, ha szar igeidőben is, vagy körül írva egy szót, de járjon a szád, mert a párod szóbelin mondhat olyan marhaságokat amikkel totál belezavar a gondolataidba. Az írásbelihez én is azt tudom csak hozzá tenni, hogy pörögni kell. A nyelvtani része van, hogy nehéz, a szövegértésnél meg direkt olyan szöveg van aminek a felét se fogod érteni, mert arra kíváncsiak, hogy valóban tudod-e használni a nyelvet és értelmezni.
2009. nov. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!