Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet, oldalt ajánlan...

Milyen könyvet, oldalt ajánlanátok spanyol nyelv önálló tanulásához kezdetektől középfokig?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
dr király rudolf: tanuljunk könnyen gyorsan spanyolul! franciát ebből a sorozatból tanultam, jól összeszedett könyv, minden le van benne írva, nekem bevált. én is most kezdem ebből a spanyolt. legtöbb könyvesboltban kapható és csak 5-600 ft.
2009. nov. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Az első hozzászólónak mondanám, hogy a könyv, amit ajánlott valóban jó, de sajnos szinte sehol nem lehet beszerezni. Magam is próbálkoztam és csak egy vidéki könyvtárban sikerült megtalálnom...

Nem tudom, hogy ki milyen módszerrel tanul/tanult spanyolul, de én most tanulom és elég sok könyvet beszereztem.


Az előbb említett mellett a Kreatív Spanyolt például, amit ha nem ismersz, itt olvashatsz róla bővebben: [link]


Aztán megvettem a Spanyol kisokost, amiben minden fontos nyelvtani rész benne van, a zsebedben is elfér, és alig pár száz forintba kerül csupán. :)


Aztán ott van még a Faluba Kálmán és Horányi Mátyás által írt Spanyol nyelvtan című könyv, ami bővebben tárgyalja a nyelvtant.


De én azt javaslom neked, hogy használj mást is. Kérdezted te magad is, hogy milyen oldalakat tudunk ajánlani. Nos, az e-spanyol szerintem nagyon jó: [link]

Aztán ott van még a livemocha, ahol szintekre osztva, tanulhatsz nyelveket. Kis angol tudás szükségeltetik csak hozzá! ;) [link]


A livemocha egyébként hasonlít a Rosetta Stone nevű oktatószoftverhez, ami szintén elég sok nyelvből kapható és olyan módszerrel tanít, ahogy az anyanyelvedet tanultad! Van egy kép, felette egy szöveg, ami mondjuk most legyen egy egyszerűbb: una nina. Ezt azt jelenti, hogy egy kislány. Az embert így tanítják kicsi korában is, az anyanyelvére, nem? "Mi az ott nézd csak! Az egy AUTÓ!" Magyarul megtanultál, spanyolul miért ne menne :)

Elég hasznos tud lenni.


Emellett, ha hanganyagra lenne szükséged, - amire szerintem mindenképpen szükséged lesz :) - akkor én egyről tudok neked véleményt mondani. A Pimsleur-féle hanganyagról, ami egy-egy példamondatot, szituációt ízekre szed. Magyarul, az összes elhangzott mondatot elmondja neked nagyon sokszor és még egy kis nyelvtant is belecsempész. Az egyetlen problémám vele az, hogy latin-amerikai spanyolból jelent meg. Ennek az az oka, hogy amerikaiaknak készült és ott ugyebár az a megszokottabb. Az anyag egyébként nagyon jó, de vannak benne dolgok, amik zavaróak lehetnek és hátráltathatnak a haladásodban, mert például a fent említett könyvek, szoftverek és oldala az európait tanítják.

A Relaxa Spanyol is megvan nekem, de nem sokat használtam, így véleményt sem tudok róla mondani.


A spanyol gyönyörű nyelv, jól tetted, hogy ezt választottad. Nem nehéz, főleg akkor nem, ha előtte már tanultál angolul vagy egy másik újlatin nyelven. Akkor aztán, ugyan nem mondom, hogy gyerekjáték lesz, de jóval könnyebb lesz a helyzeted! :)

Élvezet ezt a nyelvet tanulni, megragad a fejedben, könnyű a szavakra asszociálni, erre majd te magad is ráfogsz jönni! Az egyik kedvencem a "tejes példám", de ezzel most nem akarlak fárasztani. :)


Remélem, hogy hasznos volt a hozzászólásom! Aki bármilyen hibát észlelt benne az javítson, neked pedig, ha kérdésed van kérdezz! :)

2009. nov. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Csak most olvastam a kérdésed. Én is önállóan kezdtem neki, és szerintem tudok neked segíteni könyvet illetően. Nekem több is van, ha gondolod átküldök párat csak írj ha még aktuális.
2010. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
bár egyenlőre időm nincs rá, de aktuális még
2010. jan. 29. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!