Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítaná franciára...

Valaki lefordítaná franciára ezt a rövid szöveget?

Figyelt kérdés

A barátaim és én Balatonra mentünk nyaralni.

7napot töltöttünk ott, vonattal mentünk.

Az ételeket mi készítettük el, nagyon finomak voltak.

A legjobb a strandolás volt, és az hogy egyedül lehettünk. Az idő is jó volt, kivéve az egyik napon.

A legrosszabb élmény az volt, amikor a fiúk meztelenül rohangáltak az utcán.

A hazafele út hosszúnak tűnt, fáradtak voltunk


2013. szept. 4. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Pour les vacances, je suis allé(e) au bord du lac Balaton avec mes amis.

On a pris le train et on y a passé 7 jours.

C'était nous qui avons cuisiné nos propres repas, ils était très délicieux.

Le meilleur, c'était la plage et qu'on était tout seul. A part d'un seul jour, il faisait très beau tout au long de notre séjour.

Le pire souvenir est quand les gars couraient à poil dans la rue.

Le trajet du retour semblait trop long, car on était fatigué.

2013. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sept jours *

bocsanat, ezt elneztem, szep helyesirassal a 10 nel kisebb szamokat betuvel irjuk.

2013. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából jó a fordítás, kedves első válaszoló!

Nem is kötök bele az apróbb hungarizmusokba, ezek természetesek.

Van azomban egy mondat, amely tényleg javításra szorul, nyilván véletlenül csúsztak be a hibák.


"C'était nous qui avons cuisiné nos propres repas, ils était très délicieux."


Nous avons cuisiné nos propres repas, ils étaient(!) délicieux. (Nagyon "franciátlanul" hangzik itt a "très", ezt a fajta jelzőhalmozást nem használják...) Az "ils" utáni többesszámot pedig nem kell magyaráznom Neked. A "C'était nous qui" fölösleges, túl pontos a magyar fordítás.

Ismétlem, csak azért szóltam hozzá az egészhez, mert tudom, hogy nagyon jól beszéled (és írod) a nyelvet, hát remélem, nem sértődsz meg!

2013. szept. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hoppa, az était-t elnéztem, koszonom.

A très tudom, hogy franciatlan volt, hezitaltam is vele, de mivel nem vagyok fordito, nem tudom, hogy mennyire pontosan kell kovetni az adott szoveget, mit lehet, mit nem ... :)

2013. szept. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!