Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szerb á-nak ejti a hangsúlyt...

A szerb á-nak ejti a hangsúlytalan o-t?

Figyelt kérdés

Erről semmi se ír, de úgy tapasztalom igen.

Hogy a francba lehet, hogy egy ilyen alapvető dologról sehol sem írnak?! "Úgy írjuk, ahogy kiejtjük" Ezzel aztán ki vagyok segítve.


2009. nov. 1. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne bántsd Karadžić bácsit, nagyot alkotott!

Konkrétan mit szeretnél tudni? - de érzelmi megnyilvánulások nélkül, ha lehet?!

2009. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az oroszban úgy tanultam, hogy az o-t ha nem hangsúlyos, á-nak ejtjük. Igaz-e ez a szerbre?

Amúgy meg szeretem a szláv nyelveket, most a szerb érdekel kicsit, bár túl sok pozitívumot nem tudnék elmondani róluk.

De az államalkotó nemzet tagja már csak ilyen elnéző.

2009. nov. 6. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit is értesz az alatt, hogy "az államalkotó nemzet tagja már csak ilyen elnéző"?

Attól, hogy Szerbiában élek, nem vagyok az államalkotó nemzet tagja. Magyar vagyok, ugyanúgy mint te, vagy mint ahogy magyarok élnek a környező országokban bárhol.

Hogy Vuk Karadžić munkásságát ismerem, arra pedig büszke vagyok, és ennek semmi köze az államalkotó nemzettel való szimpátiához.

2009. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én pont ennek a munkásságnak a megismerésére vágyom, de úgy látszik nem fog sikerülni...

Csak egy igent vagy egy nemet várnék.

2009. nov. 8. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!