Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 88%-os lett a középszintű...

88%-os lett a középszintű angol érettségim. Most októberben megyek emeltre. Esélyek? Bővebben lent. :/

Figyelt kérdés
Sorozatokat, filmeket nézek angol felirattal + csinálok feladatokat. Rettegek tőle, mind az írásbelitől, mind a szóbelitől. Pécsen fogok, mert a gimimben nincs emelt érettségi, és félek attól is, hogy milyenek lesznek a vizsgáztatók. Minden tapasztalat, vélemény érdekelne. :)

2013. szept. 3. 14:57
 1/5 Girgoy ***** válasza:

Én többek között vizsgáztató is vagyok. Ne parázz, laza az egész. :)


Mondjuk filmekből nem mindegy, milyet nézel, de ha sok feladatot csinálsz, kimondottan emelt szintű érettsigeseket vagy nyelvvizsgásokat, akkor már rutinosabban csinálod meg a vizsgát, mert ismerősek lesznek a feladatok. A témákat gondolom kidolgoztátok a suliban, de el is beszélgethetsz velük valakivel, az is segít.


Egyébként ha 88%-ra csináltad a közép szintűt, az nem olyan rossz. A lényeg az - és ezt tapasztalatból mondom - hogy ha avalkinek van egy biztos tudása már, akkor a siker kulcsa általában a hozzáálás. Ha:


- úgy mész be, hogy jaj, de rossz nekem, szabaduljak már minél hamarabb: akkor tuttira elszúrod.


- ha viszont úgy mész be, hogy na most ez nem túl sok idő, de addig végig megcsillogtatok mindent, amit tudok: akkor sikerülni fog!

2013. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) A szóbelivel nem volt sok gondom, 1 pontot veszítettem. A probléma az, hogy nagyon közel van az írásbeli és a szóbeli időpontja, és most még csak az írásra koncentrálok. Nem tudom, hogy neten hol találok nyelvtani hibáktól mentes tételeket, témákat.. Esetleg ha ebben is segítenél, nagyon megköszönném :)
2013. szept. 3. 15:09
 3/5 anonim ***** válasza:

A szaktanárod biztos segíteni fog. Emelten mindenütt ugyanazok a tételek tudtommal. Tehát azt javaslom, hogy keress azokra rá. Olvasd át előtte, hogy mik kellene bele stb. Úgy is át kéne írnod magadra. Utána próbáld megírni magadtól. A szaktanárod biztos segít abban, hogy átnézi/kijavítja. Utána írd le a jó, javított változatott. Ez a legbiztosabb. ÍGy szerintem pluszba tanulsz is vele.


Egyébként nyomatni kell a feladatsorokat. Ha jól mennek nem kell izgulni. Esetleg otthon vagy a baráti körödbe ha van valaki aki jó angolos azzal beszélgess sokat angolul. Szerintem az is segít...

2013. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell tőle félni, én középszinten 92%-ot kaptam előre hozott érettségin, aztán különösebb rátanulás nélkül elmentem egy emeltre is csak kíváncsiságból megnézni mit tudok, 68% meglett.


Ha tanulsz is nem lesz különösebb gondod.

2013. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nyomatom, ahogy tudom :D
2013. szept. 3. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!