Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legközelebbi jelentés...

Cristo kérdése:

Melyik a legközelebbi jelentése, vagy inkább a leggyakoribb használata a "zongora" szónak oroszul?

Figyelt kérdés

Hát, igazából vannak sejtéseim, de fogalmam sincs.


фортепиано/фортепьяно: hát igazából amennyire a hangszereket ismerem, régen (de még ma is) lehetett találni fortepiánót; nem egészen olyan mint a zongora, (elvileg a zongora valamilyen közeli rokona, egyfajta "régebbi" zongora) de ugyanúgy billentyűs hangszer. Lehet, hogy a hangzása is hasonló, bár még soha nem játszottam fortepianón.


пианино: hát a pianínó, az a "rövid hátsójú zongora", aminek végülis már zongorahangja van.


рояль: hát, szerintem ez a helyes szó, de a ti véleményetekre is számítok. :)



2013. aug. 10. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Az elsőt eléggé el...ta, tehát kijavítom:


фортепиано / фортепьяно

2013. aug. 10. 21:26
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát ez nem jött össze... Akkor latin betűvel:


fortepiano / fortep'yano

2013. aug. 10. 21:27
 3/6 webnyelv ***** válasza:

Nem tudom oroszul ezt, de amiről írsz, ami nem egészen olyan, mint a zongora, az is a pianínó lesz. Amelyik vízszintesen nagyobb helyet foglal el, az a zongora, a másik a pianínó. Szerintem harmadik lehetőség nincs.


Szerintem a "fortepiano" lesz oroszul:

[link]


Csak érdekesség: forte = erősen (olasz), piano = halkan

Olaszul egyébként pianoforte a zongora.


Na, találtam még valamit, amit olaszul fortepianónak neveznek, ez oroszul "molotocskovoje foretpiano":

[link]

Ennek magyar nevét nem tudom, de nem pianínó. A Wikipédián, amit linkeltem, meg lehet még nézni a nevét más nyelveken. Van egy gyanúm, hogy ez a csembaló, de a képen csak az egyiknek feketék a billentyűi.

2013. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 webnyelv ***** válasza:

Na, mégsem csembaló lesz a legutolsó, mert a csembaló az ez:

[link]


És még a cseleszta is nagyon hasonló:

[link]


(Egyébként a csembalónak és a cselesztának eléggé más hangja van, mint a zongorának. A zongora és a pianínó hangja hasonló nagyon, de ezek szerint még van az a fortepiano, aminek a magyar nevét nem tudjuk.)

2013. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 webnyelv ***** válasza:

Szóval, a lényeget tömören összefoglalva, ez a zongora oroszul:

[link]

A Wikipédián ott bal oldalon meg lehet nézni más nyelveken is, magyarul a zongora a megfelelője, angolul a piano, olaszul pianoforte, németül Klavier, tehát tuti ez a zongora!

2013. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. aug. 11. 16:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!