Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A netről letölthető 3000...

A netről letölthető 3000 leggyakoribb angol szó elég a középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mert nem tartalmazza a nyelvvizsga témáknak a szókincsét. Rengeteg olyan szó van a tankönyvekben, ami ebben a listában nem szerepel. Nyelvvizsgán meg előjöhet.


De ha átveszed 2000-ig, meg átveszed azokat a témákat, amik előjöhetnek szóbelin az elég lehet.


Szerintem 2000 már elég a listából, de nyilván biztosabban ugrod meg a lécet 2500-3000-el.

2012. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ABC-be van ezért elég érdekes lenne ha csak 2000-ig tanulnám meg, amúgy simán azt hittem hogy abba benne vannak a nyelvvizsga témák, de mindegy, mert a tételeket már úgy naggyából tudom.
2012. júl. 20. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
leggyakoribb 3000 szó gyakorlati tudást segíti inkább, amit a való életben tudsz hasznosítani, de nyelvvizsgán inkább a "tankönyvek" anyagát kérik számon, ami sokszor eltér a való életben használt beszédtől
2012. júl. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ian Catman ***** válasza:
Sajnos az a helyzet, hogy nem biztos. Az átlag ember életében aktívan még ezer szót sem használ, noha a passzív tudásában több ezer is megbúvik. Pl. tudom, mi az a galagonyabokor, de szerintem az életben még ki nem mondtam, és nem volt rá szükségem. De a vizsga, az vizsg. Tanulj meg annyit, amennyit lehet, ne ABC sorrendben hanem tárgykör szerint, aztán ...ember tervez, vizsgabizottság végez.
2012. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!