Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszert ajánlanál...

Milyen módszert ajánlanál nekem nyelvtanulásra? Paraméterek lent!

Figyelt kérdés

Angolból kéne minél hamarabb eljutnom egy minimum középfokra, majd szakmai középfokra. Persze nem 3 hónap alatt, de nincsenek rá éveim.

A gyerekeim szeptembertől oviba járnak, tehát napközben lenne időm nyelvet tanulni, de emellett a szakdolgozatom is írnom kell majd, tehát nem fordíthatom az összes időm a nyelvre, lesz sulim, vizsgaidőszak stb...

Gondoltam szuperintenzív nyelvtanfolyamra, na nem azért, hogy a beígért "4 hónap alatt középfokú" legyen a cél, de az tényleg intenzív és lehet haladni...(heti 5x5 óra).Viszont amellett még otthon is min. 2-3 órát igényelne a dolog, így pedig már nem hiszem, hogy maradna időm a családra, szakdolgozatra, iskolára...

Válasszak nyelvtanárt? Kinek mi jött be? Miért érdemes pénzt adni? Nem szándékozom egy óráért ezreket adni, amiből ráadásul nem is elég heti 1 alkalom...

Tanácstalan vagyok, nagyon rég tanultam már nyelvet, nem tudom mi a hasznosabb. Anno érettségi előtt tanultam, annak pedig már 10 éve...

Hülye nem vagyok, tudok tanulni, szükségem is van rá, csak meg kéne találni a megfelelő módszert. Ja, tanultam évekig angolt, de az marha rég volt, így mondhatni az a kevés nyelvtudásom is inkább passzív...



2013. aug. 10. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Beszéd orientált nyelórát válassz jó tanárral.


Mindezen túl a titok a napi rendszeresség. Sokan leírták már itt hogy AudioBook (jövet menet), filmek+angol feirat, hírek olvasása, stb. csináld a hobbidat angolul, és szórakozz angolul. Így elkerülheted a nyelvtanulás szómagolós szubhumán kategóriáját.

2013. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, a napi rendszeresség nagyon fontos, ezt tudom, várom is már, hogy ne lógjanak rajtam a gyerekek:) De akkor magántanárt fogadjak? És egyáltalán hogy találjak jót? Tiszta lutri...

Vagy legyen egy jobb nevű nyelviskola?

2013. aug. 10. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a magántanárral többre viheted, hiszen ott csak veled foglalkozik személyre szabottan, azt nézitek át, ami neked nem megy. A csoportos foglalkozások emiatt kevesebbet érnek, hiszen ott egyszerre több emberrel kell foglalkozni, egy emberre kevesebb idő marad, ahol pedig 4-5 embernél több részvevő van, az nem is olyan hatékony. Ha mégis a nyelviskola mellett döntesz, akkor mindenképp olyat válassz, ahol egy órán csak pár fő vesz részt a foglalkozáson.

Nem tudom merre laksz, szerintem ismerősöktől érdeklődj, esetleg itt gyakorin, hogy kit ajánlanak vagy melyik nyelviskolát.

2013. aug. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A szuperintenzív tanfolyamról lemondtam, nem látom értelmét. A normál tanfolyamok pedig nekem időben nem jönnek be, mert mind délután 4-5-től ill. 6-tól vannak. Nekem akkor már mennem kell a gyerekekért. Tehát keresek egy magántanárt, egy nem túl drágát:) Szerintem úgy 2x 1 héten, többet nem tudok fizetni:( Mellette pedig kénytelen leszek önszorgalomból is rengeteget ráfordítani...csak nekem kell egy rendszer, kell, hogy tudjam, valaki ellenőrizzen, mert hajlamos vagyok úgy elsumákolni...
2013. aug. 10. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom az English Grammar in Use könyvet. Sajnos nem olcsó, de mindenképp megéri. Nagyon hamar meg lehet belőle érteni az anyagot, megoldás is van hozzá. Sok nyelvkönyvet kipróbáltam előtte, de nem haladtam velük egyről a kettőre. De ezzel haladok és végre értem is pl. az igeidőket, amit hiába próbáltak belém erőszakolni gimiben két évig, semmi látszata nem volt.


A nyelvtanár megint jó. Viszont tapasztalat, hogy nehéz jót találni. Nekem ilyen negatív tapasztalataim voltak:

nem beszéltünk, csak a nyelvtant adta le

elbeszélte volna az órát magyarul,

olyan könyveket használtunk, amikben a témák elavultak voltak és a nyelvezete se a mai kornak megfelelő,

beszédet gyakoroltuk, de nem tudtam közben jegyzetelni és így mire hazaértem már semmi nem maradt meg

Ezért azt javaslom, hogy ha nem szimpatikus a nyelvtanár módszere, akkor nyugodtan keress másikat a saját érdekedben.

2013. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Neked is! A tankönyv ajánlást megfogadom, mert tudom, hogy nagyon sokat számít.

Hát igen...nyelvtanárt találni...én is ezektől a problémáktól félek, amiket felsoroltál! De talán lesz egy kis szerencsém. Azért még gondolkodom a nyelviskolán is, na nem csak kizárólagosan, de hátha ki kéne próbálnom, elvégre van akinek az válik be. Én még nem tudom, nekem mi a jó.

2013. aug. 10. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!