Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel kezdjem az orosz tanulás...

Mivel kezdjem az orosz tanulást? ABC, írásmód?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nyílván először a betűket kell megtanulnod, mert ha nem tudsz olvasni, akkor semmit sem tudsz kezdeni a nyelvvel.
2013. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Énkeld hogy ábevegedejejó
2013. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én orosz nyelvkönyvből tanulok (a Sag za Sagom-ból). Én a nemzetközi szavakkal kezdtem, aztán jött az ABC kiejtése, majd a hangsúly jelölése, és ezek után tanultam meg az orosz ABC betűinek írott nagy és kis változatát. Talán eddigi orosz tanulmányaim során ezekre fordítottam a legtöbb időt és energiát. Mikor már jól mentek a felsoroltak, akkor tanultam meg a kiejtési szabályokat. Ezek után már csak szinte oroszul kell tanulni, mert nem nagyon vannak magyar szabályok, amiket be kellene tanulni a nyelvhez, azt hiszem a főnevek neme és többesszáma résznél van még 3-3, de azok pofonegyszerűek. Pl. az oroszban a főnevek nem és többesszáma is sokkalta egyszerűbb mint pl. a németben. Én ebből a tankönyvből és munkafüzetből tanulok oroszul: (tk) [link] , (mf) [link] . Ezen az oldalon lehet, hogy betekinthetsz a könyv elektronikus változatába: [link]
2013. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!