Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsga típust...

Milyen nyelvvizsga típust kellene választanom? Melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés

TELC, ECL, ORIGO vagy van aki másfélét csinált? Melyiket ajánljátok?

Találtam egy oldalt, ahol nagyon dícsérik az ECL-t, viszont azt hallottam, hogy a TELC jobb. Tapasztalatok?



2013. jún. 21. 14:18
 1/2 Wincho válasza:

Mindenkinek más típus a könnyebb. Én kétszer voltam Telc-en, a szóbelim 95 %-os lett, az írásbelin kétszer is "csak" 5 pont kellett volna. Ezután mentem a BME-RE, ami 90 %- os lett. Hozzáteszem, nem tudtam a két sikertelen vizsga után tanárhoz, nyelviskolába járni, magamtól gyakorolgattam és így sikerült. A BME olvasott szövegrésze 3 feladatból áll.

1. Kis szövegekhez 10 címből 1-et választani.

2. Hosszú szöveg kb. 1 oldalas, abból 10 kérdés idegen nyelven és arra rövid válaszokat kell adni.

3. Lyukas szöveg, 10 szó beírása.

Erre a 3 feladatra van 70 perced.

Van még a levélírás, arra 60 perc, 2 levél közül lehet választani. Mindenhez lehet szótárat használni, de óvatosan, nehogy kifuss az időből! :) A TELC-nél mondjuk a szóbeli is könnyű volt, még a magnó is :)Én azt ajánlom, hogy csinálj mindegyikből próbafeladatsort, és akkor eldöntheted, melyiket látod esélyesnek :)

ECL-ről, Origóról nem tudok sajnos írni :S

2013. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én City&Guilds nyelvvizsgán voltam, szerintem nem volt túl nehéz, bár lehet, hogy csak jó feladatsort fogtam ki. :) Én főként a szóbeli része miatt választottam, ehhez nem kellett témákat "betanulni", mert nem egy témát kaptál, hanem több mindenről kellett beszélgetned a vizsgáztatóval, például szülinapi bulit szervezni, iskolaújságot szerkeszteni stb. :) A magnóhallgatás és a szövegértés meglepően könnyű volt. Az írásnál általában egy cikket és egy levelet kell írnod, de itt is egész jó témák vannak. :) Még nem sokan ismerik ezt a nyelvvizsgát, de én csak ajánlani tudom. :)

Ja, és elég gyorsan kijavítják/megkapod a bizonyítványt.:D pl. volt olyan osztálytársam, aki egy hónappal előbb nyelvvizsgázott, mint én, de én mégis előbb megkaptam a bizonyítványt, oké ez nem sokat számít, kivéve, ha mondjuk a felvételihez kell, de azért jobb előbb megtudni az eredményt. :D


Itt egyébként meg tudod nézni, hogy milyen részekből áll a vizsga. :)

[link]

2013. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!