ECL, TELC vagy ÖSD?

Figyelt kérdés
Novemberben megyek német középfokú nyelvvizsgára,viszont a német tanárom már nem hagy békén,hogy döntsek,melyik vizsgát akarom megcsinálni.Ti melyiket ajánljátok?Továbbtanulás terén szóba jöhet Ausztria,akkor érdemes lenne az ÖSD-t vàlasztanom?Arról viszont nem hallottam jókat....Segítsetek! 15/L

2013. jún. 12. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Én most voltam májusban a Telcnél és sikerült is, én csak ajánlani tudom.(elég nehéz, de nekem szimpibb volt, mint az ÖSD)

Mondjuk a tesóm és az egyik osztálytársam ÖSD-t csinált, én arról nem hallottam még rosszat..(egyszerűsítettek is rajta szóval elvileg most könnyű)

Az ECL-t pedig eddig 1 ismerősöm csinált, ő meg azt mondta nagyon könnyű(ide nagyon nagy szókincs kell a levelekhez, szerintem ide ne menj..)

Ha csak azért akarsz ÖSD-t csinálni,mert lehet Ausztriában fogsz tanulni, akkor csak úgy megsúgom, hogy a Telc és az ECL is nemzetközileg elismert nyelvizsgák, ellenben az ÖSD-vel, amit csak Ausztiában meg néhány országban fogadnak el..:D

De én azt ajánlom, hogy mindegyikből nézz meg egy feladatsort és amelyik a legszimpatikusabb azt válaszd(a szóbelijét is vedd figyelembe milyen nehézségű!)


16/L

2013. jún. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:) de ha Ausztriaban csak az OSD-t fogadjak el,akkor b*szhatom a nemzetkozileg elismert nyelvvizsgamat nem??
2013. jún. 25. 22:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!