Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen kéréseket kaptatok...

Leslie Smith kérdése:

Milyen kéréseket kaptatok angol emelt szóbelin?

Figyelt kérdés
Holnap megyek és érdekelne, hogy mit nézzek még at gyorsan...

2013. jún. 9. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármilyen kérdést kaphatsz.

Én tegnap voltam. behívtak, aláírtam egy papírt, aztán hellyel kínáltak, aztán kihúztam egy borítékot, és abból jöttek a feladatok.

Először kaptam öt kérdést modörn thelekjomunikésön témában. Azt kérdezték, ha elhagynám a telefonomat, mely funkciókat hiányolnám a legjobban (itt javasolt felsorolni egy okostelefon minden funkcióját). Mondtam 2-3 mondatot, igazából azt mondtam el, hogy ,,Tell the truth" én csak az alarm klock-ot használom, nem használom másra, mert nekem sima telcsim van, azon meg nem lehet X-et meg Y-t csinálni. Aztán volt, hogy Angliában betiltották a vonaton a mobilhasználatot, szerintem mit szólnának a magyarok, ha nálunk is betiltanák. Aztán hogy manapság miért elterjedtebb az e-mail, mint a kézzel írt levél... A másik kettőre nem emlékszem, de azok sem voltak bonyolultak.

Utána jött az érvelés. Én amúgy azt hittem, 15 kérdés lesz az első feladatban, de csak 5 volt. Szóval kapsz egy állítást, és eldöntöd fél perc alatt, hogy ellene vagy mellette akarsz-e érvelni, és neked kell kezdened a dolgot. Én azt kaptam, hogy ,,A síelés ideális téli sport." Igazából utálom a síelés gondolatát is, de valamiért hirtelen mellette tudtam több érvet, úgyhogy mellette érveltem. A hapsi minden mondatom után mondott valamit, én meg ellene beszéltem, ugye.

A képleírásnál nem voltam olyan jó, könnyű tételt húztam, de ötlettelen voltam. Iskolai programokról kellett volna szövegelnem, én meg azok alól mindig kihúztam magam. :D

Érthetően beszélt a hapsi, rendes volt, egyszer visszakérdeztem, elmondta még egyszer, segítőkész volt. Nekem gyenge lett az írásbelim, és f*stam rendesen a szóbelitől, de úgy jöttem ki, mint a vadalma. Jónak éreztem magam, de persze nem tudhatom, hogy fognak értékelni. De örülök, hogy túl vagyok rajta.

2013. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én pénteken voltam, nagyon jó hangulatban ment az egész :)

az a lényeg hogy mosolyogj, és képzeld azt, hogy egy angol baráttal beszélgetsz. ha elrontasz valamit, gyorsan javítsd ki magadat, és a bizottságtól függően még kicsit viccesre is veheted.

2013. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor ma már túl vagy rajta-

Mit húztál?

Nehéznek találtad?

2013. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!