Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez jó lenne hallás utáni...

Ez jó lenne hallás utáni értésre? (lent)

Figyelt kérdés

Angolból van középfokúm+felsőfokú szóbelim.

Most ráhajtanék a franciára.Ha minden nap hallgatok valamit franciául (tv5monde,youtube,vagy valami) akkor ha eljutok a nyelvvizsgáig,akkor könnyebb lenne?


Az angol középfoknál a listening 92% volt.A felsőfok nagyjából ugyanannyi volt mindig.Az angol nem ment mindig olyan fényesen listening szempontjából.

Azt mondják,sokat kell hallgatni,viszont ha valaki konkrétan a vizsga előtt hallgat,akkor megőszül mire eleget hallgatta.


Szóval,szerintetek könnyítene ez nekem?Amúgy maga a beszédjük,kiejtésük nem szokatlan,csak ugye ki kell hallani,mit mond.


Oroszra ugyancsak most hajtanék rá ,de amúgy nekem hallás utáni megértés szempontjából ez tűnik legkönnyebbnek a 3 közül.


Bocsi,ha hosszú.Mennek a zöldek.


2013. jún. 8. 16:55
 1/2 A kérdező kommentje:

Különben,a felsőfok angolból (a listening) 50% volt.

Amúgy,ha mondjuk francia zenéket hallgatok,először felirat nélkül,aztán felirattal,akkor a feliratos résznél mindig leesik hogy "elég egyértelmű ,hogy mit énekel".

Az orosznál (a zenéknél biztosan) van hogy magamtól is rájövök hogy mit énekel,meg éneklem én is.Vagy ha nézem is a feliratot,ott tényleg tudom hogy azt énekli.

2013. jún. 8. 17:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Szóval,azt szeretném elérni,hogy ne nagyon szenvedés legyen a francia "listening" ,hanem természetesebb,könnyebb legyen.Előre köszi a válaszokat.
2013. jún. 8. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!