Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbiak közül melyik...

Az alábbiak közül melyik nyelvet érdemes felvenni második nyelvnek?

Figyelt kérdés
Angol nyelvet tanulok, mint első nyelv. A gimnáziumban kötelezően fel kell vennem második nyelvet, mégpedig a következőket lehet: német, francia, olasz, orosz. Legjobban a németen gondolkodtam, mivel sokban hasonlít az angolra, ezáltal könnyebben tudom tanulni. Van, aki azt mondta, szerinte ne vegyem fel azt másodiknak, mert nagyon össze fogom keverni az angollal. Orosz nyelv nekem valahogy nem tűnik előnyösnek, hiába jön újra "divatba". Akkor most mi legyen? Kérlek Titeket, fejtsétek ki bőven a nyelvek előnyét, és hogy mennyire, hol beszélik stb.
2013. jún. 1. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az orosz mellett én se nagyon tudnék érvelni... Persze nincs olyan, hogy hasztalan nyelv, ha érdekel is a nyelvterület, de ahogy látom, ez rád nem igaz.


A német hasznos, beszélik Svájcban, Ausztriában és Németországban, szóval jó, ha tudod, bár szerintem ocsmány egy nyelv, ronda kiejtéssel. Szereted a német nyelvterületeket?


Az olasz dallamosabb, nekem tetszik, de ez már ugye más nyelvcsalád. Azt hallottam, nagyon könnyű. De olaszul csak Svájc olasz területein és Olaszországban beszélnek - amennyire én tudom. Ez pedig nem sok. Olaszország meg nem számít gazdag országnak, szóval oda nem tudom, érdemes lenne-e kimenni dolgozni.


Én franciát tanulnék. Tetszik is, vonzanak a francia nyelvterületek is (Franciaország, Svájc francia térsége - merthogy ugye Svájcban beszélnek németet, olaszt, franciát és kihalásosan rétorománt -, Kanada, Észak-Afrika, valamint az angolok-amerikaiak közül is sokan ezt evszik fel második nyelvnek, vagy pedig a spanyolt, de semmiképp nem németet, oroszt vagy olaszt). Szóval nálam a francia viszi a pálmát. Én elkezdtem egyedül tanulni hanganyag segítségével, és egyáltalán nem találtam nehéznek - én amúgy angolul tudok. Szóval kábé két hónap alatt elég jól sikerült belemélyednek az alapszintű franciába, persze nyilván függ ez a kedvtől is és a tanulás módszerétől. De én a franciát javaslom, ez a lényeg.

2013. jún. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Német
2013. jún. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:

Angollal keverni a franciát meg az olaszt is lehet mondjuk, szerintem ez kevésbé legyen szempont.


Én a németet javasolnám, gyakorlati megfontolásból: itt van egy köpésre Ausztria (vonattal egyetlen délután alatt is át lehet Bécsbe ugrani) és emiatt sok munkalehetőség is nekünk magyaroknak jobban "kézre esik".


A nyugati multik már más téma, itt francia, olasz könnyen előjöhet. A francia talán jobb, hiszen azt Fr.o.-n kívül Kanadában (és ezáltal az USA egyes részein is) és máshol is beszélik.


A német hátránya, hogy elég ronda nyelv (nem túl kellemes a hangzása) és meg kell szenvedni a nemekkel: hímnem, nőnem, semlegesnem teljesen értelmetlenül vannak kiosztva. Ez a franciánál is előjöhet, de ott már csak két nem van kiosztva. Azonkívül a német fonetikusan író nyelv, nem kell kiejtést tanulni, akárcsak a magyarban. Míg pl a franciánál én egy ideig dupla füzetet vezettem mert nem tudtam követni hogy a "qu'est-ce que c'est" az mitől "keszkösze" (a francia borzasztó abból a szempontból, hogy teljes szavak válnak a kiejtés során sokszor egyetlen hanggá). Persze cserébe nagyon szép, dallamos nyelv.


Olasz/oroszt nem beszélek és nem is tudok sokat róluk, de látatlanban az a benyomásom, hogy az olasz eléggé specializált, Olaszo.-n kívül nem sokra tudod használni. (Ezzel szemben divatos.) Az orosz már érdekesebb, mert azzal gyakorlatilag egész Észak-Ázsiában boldogulsz, ahol a nyugati nyelvekkel sokszor egyáltalán nem. Ha netán fordító akarsz lenni, emiatt jön is onnan sok fordítási munka. A te dolgod, hogy mennyire érdekel ez a földrajzi terület.

2013. jún. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:

Egyébként van egy másik szempont is aminek semmi köze a nyelvek hasznosságához de engem pl. nagyon tud zavarni, ez pedig a nyelviskolákon belüli hozzáférhetőség.

Ha mondjuk ösztöndíjban vagy magántanárokban gondolkodsz, akkor ez kevésbé fog zavarni; de ha nyelviskolai tanfolyamokra gondolsz, nagyon sok iskola elsősorban az angolra specializálta magát, illetve tanulhatsz még náluk németet-franciát középfokig, minden más reménytelen, még akkor is ha a kínálatban húsz nyelv van felsorolva. Mondjuk, feliratkozol, és két héttel később egy nappal a kezdés előtt szólnak, hogy bocs: nem indul, mert nem volt elég jelentkező. (Persze azt nem kötik az orrodra, hogy az elmúlt másfél évben nem indult a tanfolyam, hagyják hogy befizess, és reménykednek hogy hátha mégis összejön.) Nálam sokszor fél évek telnek el mire találok egy ténylegesen induló tanfolyamot. Persze jó szervezéssel ezen is lehet segíteni, ha már megismertél egy pár másik tanulót és tanárt, könnyebben tudod úgy rendezni, hogy mégse kelljen egyszemélyes tanfolyamokért fizetned, és a kurzusindulás is meglegyen.


Szóval összefoglalva az én javaslatom:

1. német/francia

2. orosz

3. olasz

2013. jún. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azt esetleg sejted már, hogy hol szeretnél továbbtanulni? pl ha mérnöknek, akkor németül, ha jogásznak, akkor franciául, ha turizmus szakon, akkor oroszul érdemes tanulnod.


én nagyon bántam, hogy nem volt orosz a gimiben, de most elkezdtem magántanárnál tanulni. szerintem nagyon érdekes nyelv, előnye, hogy itthon kevés fiatal beszéli és Oroszország egy nagy befolyással bíró ország. én pl az olasznak nem látom sok értelmét.


a németet biztosan nem fogod összekeverni az angollal, de készülj fel arra, hogy angol után nagyon nehéz lesz a sok nyelvtani szabályt megtanulni.

2013. jún. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó! Azért megyek gimnáziumba, mert nem tudom, mi legyek. Viszont hamar el kéne döntenem, mi legyen a 2., mert június 5-ig lehet megrendelni a könyveket. Majd még gondolkodom rajta erősen. :)

2013. jún. 2. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!