Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német fogalmazás a balatoni...

Német fogalmazás a balatoni nyaralásról! Help?

Figyelt kérdés
Pár mondat kéne. Köszönöm
2009. okt. 6. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az a minimum, hogy legalább magyarul fogalmazd meg... Írj ide 4 mondatot magyarul, esetleg akár 4 rosszul megírt németet, amit szívesen kijavítanak a németül jól beszélők. Szerintem, csak lusta vagy, picit erőltesd meg magad! (Egy sorstársad, aki hasonlóan lusta, mint Te)
2009. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Honnan tudjuk,h mit csináltál a Balatonon?:)

Szívesen segítek én is,de mégis mit akarsz írni?

2009. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Írj pár magyar mondatot és mi segítünk lefordítani.
2009. okt. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

okés

igazából még nem voltam a balatonon, ezért nem nagyon voltak ötleteim.

és tényleg kusta vok bocsi. csak ált. úgy van, ha valamibe már bele van kezdve, akkor könnyen tudom folytatni.

ráadásul az a baj velem h síkhülye vagyok németből :D


Ich fuhr letzten Sommer mit meiner Familie nach Balatonfüred.

és egyszerűen nem tudom, hogy mivel folytassam.

Szóval vannak még olyan mondataim, hogy Das Wetter war sehr schön, aber es regnetet an den letzten Tag.

Wir badeten viel im Balaton und aß viele Chocolade.

fogalmam sincs hogy ezek jók-e...

Ajj de utálom:D

2009. okt. 6. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát szerintem így nehéz, mert írhatnak Neked olyan összetett mondatokat olyan nyelvtannal, amit még nem is tanultál és feltűnne a tanárnak.

Hány éves vagy?Milyen szinten tanuljátok a nyelvet?

Ez sem árt tudni...

2009. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

10.es vagyok tavaly kezdtem a németet, főnyelvem az angol.

Präteritumba kell írni, kötőszavak lehetnek benne (egyenes, fordított és mellékmondati is).

De amúgy mind1 hogy milyen mondatokat írtok majd én leegyszerűsítem vagy nem tudom :D csak hogy legyen kiindulási alap.

azt se bánom ha magyarul egy két gondolatot ír valaki hogy hogyan kell egy nyaralásról fogalmazást írni 15-20 mondatban.

2009. okt. 6. 15:49
 7/8 anonim válasza:
71%

én 8 mondatot össze tudtam kaparni...ha még kell!



Ich fuhr letzten Sommer mit meiner Familie nach Balatonfüred auf Urlaub. Wir waren dort von (-tól) bis (-ig), also wir waren dort nur .....(eine Woche lang). Wir wohnten in einem Hotel/in einem Apartament. Wir waren dort....Tage lang. Wir aßen jeden Tag in einem Restaurant,denn meine Mutti wollte nicht kochen. Das Wetter war sehr schön,aber es regnetet an den letzten Tag viel. Trotzdem fühlte ich mich sehr wohl. Wir badeten viel im Balaton,lagen in der Sonna und wir nahmen an einem Schiffahrt teil.

2009. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jujj nagyon köszi:) Ezzel életet mentettél :D és ihletet adtál :)


örök hálám:)

2009. okt. 6. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!