Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy nyelvvizsga?...

Milyen egy nyelvvizsga? Milyen fajtái vannak és melyiket érdemes választani?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni készülni rá,angolból szeretnék középfokúzni.Hallottam többféléről,melyiket érdemes és nem túl nehéz megcsinálni?
2008. jún. 18. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az, hogy melyik a legjobb nyelvvizsgafajta, nehéz meghatározni, személyiségfüggő.


Például, fontos eldönteni, hogy te inkább a nyelvtanban, nyelvhelyességben vagy jobb (szabályok, tesztek, fordítások), vagy inkább a kommunikációban, gyakorlatiasságban.


Ha az első eset igaz rád, akkor az Origo ( [link] vizsgát ajánlom. Ez egy kétnyelvű vizsga, tehát van benne magyarról-angolra, és angolról-magyarra fordítás is, valamint levélírás megadott szempontok szerint (azt mindenképp figyelik, hogy ismered-e az angol levélformát), szövegértés, amelyben angol a szöveg, magyarok a kérdések, amikre a szöveg alapján válaszolni kell. Azonban megijedni nem kell, bármilyen kétnyelvű szótár használható ezeknél a feladatoknál. Az írásbeli részben van még egy fél órás, 50 kérdésből álló teszt, itt nem lehet szótárat használni, de itt általában nincs is érthetetlen szó, kifejezés, mert itt a nyelvhelyesség a lényeg.

Ennek a vizsgának van egy szóbeli része is. A szóbelihez tartozik a magnó, ahol egy szöveget angolul hallasz, és magyarul feltett kérdésekre válaszolsz a szöveg alapján. A beszélgetős rész egy 2-3 fős vizsgabizottság előtt zajlik, de te csak egy emberrel beszélgetsz, először egy pár mondatos bevezető beszélgetéssel indul (honnan jöttél, hol tanulsz stb.), utána pedig 3 képből kell választanod 1-et, amiről pár percig beszélsz, majd húzol egy szituációt, amit el kell "játszanod" a vizsgáztatóval.


Ha pedig inkább gyakorlatias nyelvtanuló vagy, akkor egynyelvű vizsgát javaslok. Azért egynyelvűek ezek, mert nincs benne fordítás.


Én az Euro -n voltam. Nem könnyű, de abszolút megcsinálható. Szövegértésből (pl. egy szöveg bekezdéseihez ki kell választani a listából a legodaillőbb címet), magnóból (ez lehet igaz-hamis, kiegészítős..), levélírásból, közvetítésből (ez azt jelenti, hogy hallasz magnón egy szöveget, és annak a lényegét kell leírni), és diktálásból (magnóról tollbamondás) áll. A szóbeli jobb, mint az Origo-nál, itt nem kérdezhetnek meg akármit a vizsgáztatók, csak lightosabbakat, család, szórakozás, barátok, ezt csak azért írom, mert egy lány ismerősömnél az origo-sok a versenyautókról akartak beszélgetni, vagyis azt akarták, hogy ő beszéljen róluk (motor, belső szerkezet stb..), elképesztő. Szóval az Euro szóbelin is van szituáció, de rövidebb, nincs képleírás, helyette egy adott témáról kell vitatkozni a partnereddel (itt egyszerre ketten vizsgáznak, de ami nagyon jó, hogy a jelentkezésnél lehet párban jelentkezni, szóval ha van egy ismerősöd, aki szintén menne, mehettek együtt).


Nekem tehát erről a két vizsgáról van tapasztalatom, az én angolom Euro-n lett meg, az origo-t csak onnan ismerem, hogy az olaszt ott csináltam.


Ezen kívül még a Telc nevű egynyelvű vizsgárül hallottam, hogy könnyű, ennek esetleg a honlapjukon utánanézhetsz.


Fontos, hogy mihamarabb válassz ki egy nyelvvizsgatípust, és arra kezdj el célirányosan készülni! Ma már minden nyelvvizsgához adtak ki könyvet, ami a típusfeladatokat tartalmazza, én egy ilyet mindenképp beszereznék az általam választott típustól, mert mire azt végigcsinálod, már a kisujjadban lesz az egész nyelvvizsga menete.


Sok sikert!

2008. jún. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ECL középfokú nyelvvizsgán voltam, ott mindössze ez van:

-2 db szövegértés: szöveg + igaz hamis, a másiknál meg válaszolsz a kérdésekre angolul persze.

-2 db írás: 1 levél és egy picit hosszabb fogalmazás valami általános témáról :)

-2 db magnó: itt is igaz hazmis vagy szövegkiegésztés, vagy válaszolás, ez sem nehéz

- meg van szóbeli.


Én könnyűnek és praktikusnak találtam az ECL nyelvvizsgát. Azt én is javaslom mint az előttem szőló. Bizonyos nyelvviszgára CÉLIRÁNYOSAN készülj fel. Úgy egyszerű lesz. :)


Sok sikert!

2008. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME-n csináltam középfokút. Bár könnyűnek nem mondanám, de azért nem haltam bele. Ott a következők voltak (ha jól emlékszem, mert 4 éve volt már...):

- Szóbeli (2 vizsgáztatóval kell 1 teremben beszélned egy húzott tételről. De ahogy elnéztem nem azt nézik, hogy mennyire vágod a tételt, hanem hogy mennyire tudsz folyamatosan beszélni. Én a magyar tusztikai látványosságokat húztam, de 2 mondat után valahogy az olimpiára terelődött a beszélgetés :DD 90%-ot kaptam)

- Magnóhallgatás + a szöveghez kapcsolódó kérdésekre válaszadás (ez szerintem kicsit szivatós volt, de kinek a pap...)

- Az írásbeli pedig nem volt olyan szörnyű. Sima válaszadós feladatok (mint amilyenek a tankönyvekben is szoktak lenni)+fordítás angolról-magyarra illetve marról-angolra (itt lehet szótárt használni).


Az meg, hogy mennyire nehéz, a te angoltudásodtól függ a legjobban.

2008. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szintén az Origót javaslom, igaz én csak szóbelit tettem angolból. Vizsgán (szóbeli) mikor bemész választanod kell egy szituációt és két képet amik lefordítva lesznek előtted az asztalon. Ezután a vizsgáztató kérdezget témákkal kapcsolatban,pl: hány éves vagy, mit tanulsz, mivel mentél a vizsgára stb. Ezután jönnek a képek:a kettő közül választanod kell egyet és arról beszélned. Utána pedig a szituáció következik. Az eredményre nem kell sokat várni általában úgy 5-6 emberenként kiteszik papírra az ajtóra ahol vizsgázol. Nekem így történt a vizsga. Remélem segítettem, Sok szerencsét!!
2008. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2008. jún. 20. 10:05
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem az euro nagyon barátságos.nem a legkönnyebb, de nem is olyan vészes.
2008. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a Telc-en csináltam, szerintem nagyon könnyű, ha beszédben jó vagy. Én a nyelvtant nem tudom olyan jól, mint a kommunikációs részt, ennek ellenére 15 évesen átmentem a középfokún egész jó pontokkal.
2008. júl. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a pannon nyelvvizsga a legkönnyebb...lehet szótárt használni, a honlapján vannak fenn mintafeladatok, nem vészes....
2008. júl. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!