Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van a szórend ebben a...

Hogy van a szórend ebben a német mondatban? Jó ahogy írtam?

Figyelt kérdés

..und auch ich habe Dir einen Brief per Post gesandt.

(..és én is küldtem postán neked egy levelet.)

Ez így jó? Ha nem, akkor hogy kéne?


2013. máj. 28. 12:09
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és még a "ma" is kellene bele, szóval:

...auch ich habe Dir heute einen Brief per Post gesandt. ?

2013. máj. 28. 12:28
 2/9 anonim ***** válasza:

hm, én úgy mondanám


und ich habe dir auch einen Brief per Post gesandt.

2013. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a mával meg


und ich hab dir heute einen Brief auch gesandt


vagy mondjuk úgy is jó, hogy dir heute auch einen


vagy marad a dir után


a kérdés, hogy mit akarsz megnyomni

2013. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

a németek ugyanúgy az használják az is szót mint mi, ergo az ich után jön az auch. Ha haute után rakod az azt jelenti, hogy "ma is küldtem neked egy levelet"; ha dir után rakod azt jelenti "neked is küldtem egy levelet", ha a Brief után rakod azt jelenti " küldtem neked egy levelet is".


a mondat így lenne helyes szerintem... und haute habe ich auch dir einen Brief per Post gesandt. (mondjuk én a schicken igével írnám)

2013. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát ha ki akarja emelni, hogy MA küldte el, akkor persze azzal kell kezdni, amúgy nem muszáj...


schicken -senden -

akkor írhat versenden-t is :D

2013. máj. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk, írhatok zusenden-t is meg még van rá néhány szó. :D Azért ezzel az igével írom, mert a németek is a senden-t vagy a zusenden-t szokták használni erre, legalábbis akikkel én beszélek.

De most akkor még mindig nem tudom, hogy írjam. Én az ich után raktam az auch szót, mert a lényeg, hogy én is küldtem neki, mivel ő is küldött nekem.

2013. máj. 28. 17:05
 7/9 anonim válasza:
én még mindig ragaszkodom a sajátomhoz XD (utolsó előtti) Persze nem tudtam hogy a Ma az mennyire lényeges így előre tettem, de ha nem lényeg akkor az ich habe után a helye elvileg.. Am a kérdésednél nézd meg még egyszer hová is írtad az auch szót :P De nem akarok megen kötekedni de nem lenne egyszerűbb az első múlt? Megszabadulnál a haben-től és egyszerűbb lenne a szórend is. Persze nekem mind1, csak én ha németül beszélek akkor az elsőt használom. Sőt még a németek is jobban szeretik mint a másodikat. Legalábbis Düsseldorfban mikor dolgoztam így jött le. De persze te döntesz ezt csak kérdeztem :)
2013. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, hogy az ich elé, nem után. :D Amúgy ha nagyon beléd akarok kötni, akkor az nem "haute" hanem "heute" :D Ja és amit te írtál, azt jelenti, hogy "ma neked is küldtem egy levelet a postán", de én nem ezt akarom írni. Már bocs a kötekedésért :D Egyébként az, hogy az 1. vagy a 2. múltat használják, attól függ, mit mondanak milyen szituációban. Az én helyzetemben most jobb lenne a 2. múlt, azt lenne helyes használni. De a lényegen nem változtat, ha első múltba írom, akkor sem tudom hova rakni az "auch" szót :D
2013. máj. 28. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha az ICH-et akarok kiemelni, akkor Ich habe AUCH...blablabla gesandt.
2013. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!