Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a beszédemet?

Figyelt kérdés
Nagyon sok filmet nézek angolul, könyvet olvasok angol nyelven. A gondom az, hogy ezeket megértem vagy legalábbis megértem miről van szó. Viszont amikor meg kellene szólalnom angolul, akkor csak makogni tudok. Nem azért mert nem merek megszólalni, hanem mert nem jutnak eszembe a szavak. Szavak, melyeket ha hallok, egyből tudom mit jelentenek.

#nyelvtanulás #angol #aktív szókincs
2013. máj. 23. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

sajnos ez általában minden iskolással így van, vagy aki tanulja a nyelvet. ez azért van, mert a bezsédhez is GYAKORLÁS kell! bezsélj magadhoz, írj naplót, közben mondd hangosan, BESZÉLJ-BEZSÉLJ-BEZSÉLJ. ha nem megy vmi, nézz utána. én bevallom ezt csináltam, volt hogy a kiejtés miatt kb 30x elismételtem ugyanazt a mondatot...kicsit furin hangzik, de ma már azt kérdezik, hol tanultam meg iylen jól angolul, és hogy nem vagyok e félig angol? ;)

sok siekrt és ne feledd, sok kitartás, ygakorlás, és Rómát sem egy nap alatt építették. ;)

2013. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igyekszem megfogadni :)

2013. máj. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!