Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel tudnám bátorítani magam?

Mivel tudnám bátorítani magam?

Figyelt kérdés

8 éve tanulom az angolt tagozaton, most tizedikes vagyok. Bekerültem egy elég bunkó osztályba. Bunkó abból a szempontból, hogy ha valamit rosszul mondok, akkor lenéznek. Amúgy sem vagyok beszédes, de így kellően sikerült elbátortalanodnom az angol nyelven folyó kölcsönös társalgástól. Emiatt össze is kavarodtam az igeidőkkel és szinte elfelejtettem a nyelvet, mert nem merem használni, holott régen folyékonyan beszélgettem (pl. nyelvvizsgán, ami szépen sikerült is).

A kérdés, hogy mivel tudnám fejleszteni magam? (nyelvtanárra nem nagyon van pénzünk)


2013. máj. 12. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Társalogj az osztálytól függetlenül. A neten találhatsz levelezőpartnereket, akikkel szóban (skype) és írásban is gyakorolhatod a nyelvet, kérdezhetsz tőle. Az majd ad önbizalmat, szépen fogsz fejlődsz és meglátod, gyorsan visszajön a korábbi tudás.

Mondjuk a tanárod a legnagyobb hibás, amiért hagyja, hogy ez menjen az órája alatt. A nyelvnek pont az a lényege, hogy egymás hibáiból tanuljunk, beszéljük meg mit nem ért, nem pedig kinevetjni és lenézni, mert rosszul ejti a szavakat vagy nem jó igeidőt használ. Őt minősíti ha már nem vagy olyan jó a nyelvből!

Másokkal meg ne foglalkozz, tanulni jársz az iskolába, nem haverkodni és melegedni!

Fel a fejjel, bátorság, gyakolás és menni fog!

2013. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!