Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ez a szöveg? Kijavítanátok...

Jó ez a szöveg? Kijavítanátok a nagyobb hibákat? Én írtam!

Figyelt kérdés

Ti elfogadnátok az angol tanárom helyében? 100-120 szót kell írni érdekes témában.

It is a love story or isn’t it?


Nagy Lajos’s daughter,Hedvig was born in 1373. She was two years, when Habsurg William- who was good-looking, blonde prince - engaged her. They married in 1378, when they were six and eight years old.

They grew up, and they loved other one. Suddenly in 1382 Nagy Lajos died, and Hedvig inherited the polish throne. So she went Krakko without her husband.

The polish people didn’t like the Habsburg family, they decided to Hedvig and Jagello - who was ugly and paganish lithuanian prince - must married. The pope annuled Hedvig and Habsburg William marriage, so Hedvig and Jagello married in 1386.

Hedvig hated her husband, because Jagello usually hit her. She didn’t see her true husband and she died in 1399. And the blonde prince? He didn’t married again and he died in an accidents.


2009. szept. 26. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Na helyesen így hangzik (én is hagyhadtam hibát):

Nagy Lajos’s daughter,Hedvig was born in 1373. She was two years OLD, when Habsurg William- who was good-looking, blonde prince - engaged her. They married in 1378, when they were six and eight years old.

They grew up, and they loved EACH other. Suddenly in 1382 Nagy Lajos (szerintem ide kell egy HAS) died, and Hedvig inherited the polish throne. So she went Krakko without her husband.

The polish people didn’t like the Habsburg family, SO they decided to Hedvig and Jagello - who was ugly and paganish lithuanian prince - must married. The pope annuled Hedvig and Habsburg William marriage, so Hedvig and Jagello married in 1386.

Hedvig hated her husband, because Jagello usually hit her. She didn’t see her true husband and she died in 1399. And the blonde prince? He didn’t married again and he died in an accident(nem kell s mert egy db balesetről beszélünk+ott az an)

2009. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

ejj.. hányadikos vagy te, emberke???

azé ennek mennie kéne már az oviban is, h pl: 2 years old, they have married, nagy lajos has died, she went to krakow. egyelőre ennyi. de ha dolgozat lenne, úgy kivágnának mint macskát....ni.


kösd föl a nacit, és nézd át a nyelvtant, vagy járj tanárhoz.

2009. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az elsőnek!

A másodiknak de bunkó vagy! Rohadt öcsög, akkor ne is válaszolnál inkább már!

2009. szept. 26. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, én még módosítok rajta, de alapjában nagyon jó.

Emlékeim szerint a Habsburgot az angolok p-vel írják, most késő van, hogy utánanézzek, de nézzétek meg.

...who was a good-looking prince: ha van főnév, van névelő is, ha melléknévi az állítmány, akkor nem lenne.

Nagy Lajos died, a javítónak mondom, hogy nem has, hiszen nem semmi köze a jelenhez, nem present perfect, hanem múlt idő egy hatszáz évvel ezelőtti történés.

A Polish-t írjátok már nagy betűvel. Went to Krakow,

...so they decided that H. and J., who was an ugly prince (lásd az előző magyarázatomat)

must marry: Must után első alak, nem második. Tulajdonképpen szigorúan véve az igeidő egyeztetést had to marry a múlt idejű bevezető ige miatt.

H and W's marriage: aposztróf

usually hit her: nem hangzik jól. Most késő van, de elsősegélyként often beat her.

didn't marry again, első alak did után

"She didn't see her true husband" ezt a mondatot nem értem.

(És bocsánat, első javító, de nem "hagyhadtam" szó nélkül, hogy ezt nem így írják.)

2009. szept. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!