Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ORIGO vagy BME közép angol...

ORIGO vagy BME közép angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Kinek milyen tapasztalat? Tanács, KÖNYV ajánlás, tanulási módszer, minden jöhet amit tudtok:D:D Esetleg valakinek gépen van valami használható dolga, hasznos linkek…mindenevő vagyok:P

köszi a segítséget!!


2009. szept. 26. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Origo-ra ne menj, lehúznak... tapasztalat.
2009. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbtanuláshoz, vagy diplomához kell, akkor tök mindegy, ugyanannyit érnek, az Origó olcsóbb valamivel.. Mindkettő kétnyelvű, tehát van benne fordítás.

Ha külföldön szeretnél majd elhelyezkedni, egyik papírt sem fogják ismerni, de ez probléma nem lehet, hiszen egységesítették a B2 szintet. De munkahelyen számíthat a nyelvvizsga "hírneve", bár szerintem ez nem annyira jellemző sehol.

Csinálj mindkettőből 1-1 próbát, amelyik jobban sikerül, arra készülj és abból vizsgázz. Sok sikert

2009. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
a BME hallgatóbarátabb és igazságosabb. plusz ott csaj angolról magyarra kell fordítani, míg az origón magyarról angolra és angolról magyarra is
2009. szept. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
menj TELC-re. Én ott felsőfokúztam angolból. Nem volt bonyolult. A középfokjuk sem lehet az. Jó hírű nyelvvizsga, amúgy sok szót kell tudnod (A BME meg az Origo nyelvtanközpontúbbak, a TELC szókincsre épül).
2009. szept. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én origo szobelin voltam és nagyon könnyű!!!
2009. okt. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
BME-n voltam tegnap, nekem bejött. Elsö része nagyon könnyű volt, a fordítás és a levél is. Az egyik szövegértés picit nehezebb volt de szerintem megoldható volt :) Pénteken szóbelizek arról nem tudok véleményt mondani :D A magnó meg, volt benne kis rafina, de ha jó a füled azzal sincs gond. Igazából nem nehéz, de azért legyen egy kis tudás mögötted. Amúgy BME honlapján van pár külön erre a vizsgára felkészítö köny (írásBeli Mintafeladatok gyüjteményE - igazán szellemes:D) remélem hasznosat mondtam:)
2009. nov. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló a két nyelvvizsga, alig van különbség. A tanárom a BME-t választotta nekem, de lecsúsztam a jelentkezésről, ezért ORIGOra mentem, mondván szinte ugyan az, de nem bántam meg egyáltalán.. Sok mindent hallottam meg olvastam az origoról, de ha korrekt nyelvtudással mész oda, akkor nem tudnak lehúzni :) Egyébként én a BME középfokú feladatgyűjtemény könyvet csináltam végig, plusz sokat fordítottam (angol cikkek) meg szövegértést gyakoroltam mellette, utána ,,pihenésképpen" angolul néztem a filmeket, sorozatokat, ezeket tudom ajánlani.. Akkor 14 voltam és sikerült 90% körülire az origo, úgyhogy szerintem bátran vágj bele, de a BME sem rossz. Sok sikert!!! :)
2009. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is origón tettem le a szóbelit és sikerült. Viszont az írásbelit Bme-n szeretném letenni, mert ott minimális a fordításos feladat és nem pontoznak annyira szigorúan, mint az origón.
2012. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!