Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségit...

Emelt szintű érettségit tegyek vagy középszintű nyelvvizsgát? Melyik könnyebb?

Figyelt kérdés
Ugyan is német szakra akarok tovább menni. De nem tudom eldönteni melyik legyen. Már 8 éve tanulok németet és eddig mindig 5ös voltam. A középszintű érettségit "játszva" megcsinálom attól nem félek, de az emelttől már tartok.
2009. szept. 24. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Én a helyedben nyelvvizsgáznék . Annak több helyen veszed hasznát szerintem mint az emelt szintű érettséginek. Nem tudom melyik a könnyebb sajnos ebben nem tudok segíteni de én mindenképp nyelvvizsgáznék.
2009. szept. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha német szakra akarsz menni, oda kötelező az emelt szintű érettségi németből. A nyelvszakokkal általában ez a helyzet.
2009. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Különben is ha az emelt szintű érettségid ötös lesz, vagyis legalább 60, az auomatikusan középfokú (nem szintű!) nyelvvizsgát is jelent. Ráadásul ingyen. Nem félni kell tőle, hanem készülni rá. Szintben elvileg egyforma, hiszen mindkettő B2.
2009. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Az utolsó válasz nagyon hasznos volt.
2009. szept. 25. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Viszont egy emelt szintű érettségi 5 ponttal többet ér mint egy középfokú nyelvvizsga, felsőoktatásba való jelentkezéskor. Emelt érettségiért 40 többletpont jár, középfokú nyelvvizsgáért 35.
2009. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem, szerintem akkor az emelt szintű érettségit választom, mert annak sokkal több előnye van. (ingyen van, nem idegen helyen, és még plusz pont is jár érte). Az emelt szintű érettségi ugye az én sulimba van?
2009. szept. 26. 08:39
 7/9 anonim válasza:
Mindig 1 kijelölt iskolában van abban a városban ahol tanulsz.
2009. szept. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű vizsga külső vizsga, azaz a vizsgáztatás elszakad a felkészítő iskolától és tanáraitól. Az írásbeli dolgozatokat nem a tanuló iskolájában javítják és értékelik, hanem ezt független értékelők teszik (nem ismerik a dolgozat íróját).
2009. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nyelvvizsgára így is úgy is szükséged lesz valamikor, a diplomádhoz, szóval én inkább azt választanám a helyedben. :)
2009. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!