Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki 3,4 esetleg 5...

Tanul valaki 3,4 esetleg 5 nyelvet?

Figyelt kérdés
Módszerek, tippek? Mi visz rá titeket? :)

2013. ápr. 5. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez engem is érdekelne!

Továbbá az is érdekelne, hogy hogy van idő ennyi nyelvet tanulni/szinten tartani?

2013. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok.


Jelenleg 4 nyelvet beszélek, különböző szinteken. Ezeket próbálom is szinteken tartani a következő módszerekkel:


ANGOL: A cég belső nyelve, ahol kizárólag ANGOL nyelven kommunikálunk levélben és szóban egyaránt. Napi szinten 1-1 új szó van, amit memorizálok, de használatukon kívül nem fordítok munkaidőn túl időt erre a nyelvre.

Jelenlegi beszélt szint: Felsőfok.


NÉMET: Heti 1 találkozás a magántanárommal, ahol kötetlen beszélgetéssel tartjuk a szintet, valamint heti szinten 10-50 új szó elsajátítása nyelvtani feladatok által. Minimum 2 naponta 1-1 e-mail váltása és napi 50 szó átnézése a már megtanultakból.

Jelenlegi beszélt szint: Középfok.


OLASZ: A cég jelentős része olasz, így részben szükség volt az elsajátítása. Napi 50 szó átnézése a már megtanultakból, heti 1 különóra a társalgás és nyelvtan szintentartásához és 2 naponta 1-1 Grimm történet/mese elolvasása eredeti olasz nyelven.

Jelenlegi beszélt szint: Középfok.


FRANCIA: Idén kezdtem el, alig 11 hete. Napi szintű e-mail váltás 1 levelezőpartnerrel, napi szintű fordítás és kérdéskiírás ezen az oldalon, 2 naponta nyelvi CD hallgatása és heti 1 különóra a kiejtés miatt.

Jelenlegi beszélt szint: Alapfok (de nagyon).


Napi szinten átlag 1-1.5 órát fordítok nyelvekre, melynek a 70%-a FRANCIA. Soknak tűnik, de az élet üres időit kitöltve könnyen kivitelezhető: Bármikor, amikor valahol várni kell, mindig előkapom az egyik szószedetet vagy a 15 perc Francia című könyvet.


Szavak nélkül nem megy a kommunikáció és Nekem 1 módszer jött be: Magolaás. DE: Ezt a szavak tárgykörök alapján való elsajátításával és a már tanult nyelveken való jelentéstartalommal kombinálva még hasznos is.


Véleményem szerint megéri a több nyelv elsajátítása, ha:

1. Van motiváció.

2. Van kitartás.

3. Van türelem: Időbe telik még lecsiszolódik 1-1 nyelv, de maximum 2 év után kommunikációképes eredmény tud realizálódni.


Ami a motivációmat adja:

1. 65 éves korunkig kell versenyképesnek maradni.

2. Versenyképes munkát elsősorban a versenyszférában adnak.

3. Érdemesebbnek tartom az európai nyugati nyelvek felé fordulni, mert rögtön relizálható és hasznosítható a tudás.

4. Kellő szintentartással a nyelvtudás nem fog elévülni, mint az egyetemen megszerzett, aztán gyakorlat nélkül maradt tudás.


Remélem, segítettem!

2013. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez IGEN kedves Ledo!

Hány éves vagy?

2013. ápr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel valaki vagy valami privátba beszéljék már meg kérem szépen.
2013. ápr. 6. 07:42
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Én angolul, németül és spanoylul tudok/tanulok.


NÉMET: 1. osztályos koromtól gimi végéig tnaultam németet, de ezzel néháyn kisebb-nagyobb fellángoláson kívül nagyon nem szántam magam arra, hogy külön olyan sokat foglalkozzak vele. De azért kb közép szinten bezsélek, illetve szinte mindent megértek. De mai napig szoktam pl néha filmet vagy zenét hallgatni-nézni, meg levelezni, meg naplót szoktam néha-nlha írni.


ANGOL: ezt 9.ben kezdtem el tanulni, vagyis 0.ikban. azóta angol nyelvszakra mentem egyetemen, imádom a nyelvet, sokat foglalkozok vele. rádió, filmek, sorozatok, zenék, bezsélgetés, napló írás, e-mailezés, levelezés, minden amit el tudsz képzelni. és mai napig ha nem is minden nap, de mindig jönnek elő még most is új szavak.


SPANYOL: tavaly már elkezdtem, de idő hiány miatt abbahagytam egy ideig. majd úgy alakult hogy ismét van szabadidőm, és mindennap kb 2-3 akár 4 órát is tudok vele foglalkozni. (hétvégente ugye elég sokat lehet). meséket olvasok, fordítok, meg zeneszámokat. minden nap újraolvasom őket (szókincstanulás igy nagyon gyorsan megy.

nyelvtant netről, illetve van 2 tk-m abból. és az is megy, nem olyan nehéz...eddig. bár itt még kezdő vagyok. bezsélgetni még nem beszélek, mert még annyira nem vagyok ott, de nemsokára ;)


És hogy mi visz rá engem? egyszerűen engem ez kapcsol ki! Mást az ha hazajön és főzöcskézik, megint mást ha játszik vagy facebookozik, engem meg ez ;) és imádomazt hogy egy teljesen más nyelven szólalok meg, vagy írok valamit, és jelentése van, és valaki más meg megérti....immádom ezt az érzést, és folyamatos eufóriában avgyok tőle.:)

2013. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
ANGOL- Felsőfok: 15 évig tanultam kb, beleértve a négy főiskolai évet amikor is közgazdaságtant hallgattam angol nyelven. Tanultam fél évet Angliában is. A párommal angolul beszélünk, illetve rengeteg filmet nézünk együtt angol hang+felirattal. NÉMET- Közép és felsőfok között- másfél évig éltem Németországban, a sulival plusz tanfolyamokkal összesen 4 évig tanultam kb. Júniusban egy nagyon intenzív kurzusra járok majd heti 5*5 órában, a cél a felsőfok C1 Goethe nyelvvizsga. Sokszor nézem a német tévécsatornákat e mellett és van egy nagyon jó német könyvem, azt bújom napi vagy kétnaponta 1-2 órában. SPANYOL- kb 6-7 hónapig tanultam, nagyon kezdő szint maradt meg utána, még az alapfokú nyelvvizsgára sem lenne elég. OROSZ- 2 hónapot magántanárral elkezdtem és most júniustól már nyelviskolában, csoportban folytatom. A német mellett erre fogok még leginkább koncentrálni.
2013. máj. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

szerintem jó hobbi


nekem 3 idegen nyelvem van, angol, német, olasz - angolból vagyok elég jó


az internet is sokat segít, meg h könyvtárból is kölcsönzök ki ilyen könyveket, meg szoktam is venni (használtan)


folyamatosan kell ismételni


Ahogy Lomb Kató mondta: "Azért tanuljunk nyelveket, mert a

nyelv az egyetlen, amit rosszul is érdemes tudni."

2013. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
94%

Összesen 3-at tanulok.


Német: általános iskolában kezdtem, és gimi végére eljutottam addig, hogy a középfokút megcsináltam. Túl sokat nem foglalkoztam vele, de gyakran néztem németül sorozatokat vagy hallgattam zenét, és rám ragadt. Szerintem egész jól beszélem, és a végére megszerettem a nyelvet.


Angol: Gimi elsőben kezdtem, gimi végére eljutottam a középszintre, lassan ebből is meg lesz a középfokú nyelvvizsga. Hát ezzel sem vacakoltam sokat, itt is a filmek és a zenehallgatás segített a legtöbbet, illetve hogy egy külföldi szervezettel önkénteskedtem, és ott nagyon sokat gyakoroltam, mivel ezt a nyelvet mindenki beszélte és értette.


Latin: Ez az a nyelv amit sokan lenéznek és értelmetlennek találnak, pedig sok nyelvnek ez az alapja. Nekem nagyon sokat segített a többi nyelv tanulásánál a nyelvtan, mivel a latinban ez sokkal nehezebb, így a többi nyelvnél könnyebb megérteni, ha azt az ember egyszer már a latinnál megtanulta. Latinból egy középszintű érettségim van.


És ezeken kívül szeretnék még spanyolul is megtanulni 2 éven belül.


Szerintem az a legjobb, ha nem kényszerből állsz neki, hanem tényleg el akarod sajátítani az adott nyelvet, és fontos, hogy megtaláld azt a módszert, ami a legjobb számodra. Nekem a filmek és a zenék segítettek a legtöbbet, de azért nekem is le kellett ülnöm szavakat tanulni, és a nyelvtant átnyálazni. :)

2013. máj. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
57%

Sziasztok!

Én az angolt az ált. suliban a franciát a gimiben kezdtem ,de mind a kettőt jól beszélem Később Ázsia megszállotja lettem és hobbiból elkezdtem koreaiul tanulni: már eredeti nyelven nézem a filmeket. Jövőre szeretném elkezdeni a japánt. Ha egyet megszeretsz a többi már csak úgy jön.


Azt mondják ,hogy aki több nyelvet beszél az könnyebben is tanul.Ebben lehet valami, mert bár én még csak most végeztem az első évemmel az egyetemen, de eddig még egyszer sem kellett külön tanulnom (na jó csak a matekot :P.Az előadásokon figyeltem és eddig mindenből sikeresen levizsgáztam. :)

2013. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Cristo ***** válasza:
82%

Szeretek ilyesmikkel foglalkozni,de túlzásokba sem akarok esni...


ANGOL: 12 éve tanulom, és most haladok a B2 szint felé (ez egyesek szerint elég rossz lehet, hogy 12 év alatt csak egy B2-ig tudok lejutni, de most ez van…). Régen még szerettem, de most, hogy szinte minden nap találkozok valamilyen formában az angol nyelvvel, kezd egy kicsit elegem lenni belőle (kvázi nem hagyja magát pihentetni...), ami persze nem rossz, csak már kivagyok tőle. Jelenleg kétszeres óraszámban tanulom (úgy értem, hogy a suliban egy „intermediate” szintű könyvből, és járok angol fakultációra is, ami meg egy ilyen érettségire felkészítő könyvből megy). Ha valaki kérdezné, miért tanulom ilyen intenzíven, ha már elegem van belőle: mert muszáj lenne letennem egy legalább középfokú nyelvvizsgát.


NÉMET: negyediktől nyolcadikig tanultam, tehát 5 évet, és bár értettem, meg jó voltam belőle, annyira nem volt a kedvencem. Jelenleg nem tanulom, nem törődök vele, így sajnos (vagy hát kinek hogy) kezd elfelejtődni.


OLASZ: 3 éve tanulom. Szeretem, mert szép, dallamos, és a szakmámnak viszonylag valamilyen szinten szüksége, és a latinhoz legközelebb álló újlatin nyelv. Ezt is (mint az angolt) tanulom iskola keretein belül, és fakultáción is.


OROSZ: 4 éve tanulom. Ez igazából csak úgy jött: gondoltam, nem árt, ha el tudok olvasni egy-két cirill betűkkel írt írást, és még ráadásul a használati utasítást, ill. az élelmiszer-csomagolásokon lévő szöveget is megértem többé-kevésbé, ha mondjuk lengyelül, szlovénül, vagy ha hasonló nyelveken íródott. :)


TÖRÖK: 2-3 hónapja tanulom. Számomra elég érdekes nyelv. Azért szeretem, mert nyelvtanilag és lexikailag van hasonlóság a magyaréhoz képest, ismeretséget szerzek az iszlám és keleti történelem és kultúra felé, és mert semmi kedvem nem lett volna az arab vagy a héber írást, illetve a távol-keleti (kínai, japán, koreai) írást megtanulni olvasni/elsajátítani.


Az igazat megvallva kezdem egy kicsit sokallni, tehát az orosszal le akarok állni egy darabig.


Mi visz rá? Csak az, hogy ha egyszer kimennék ilyen nyelvű országokba, ne csak az angol tudjam használni. És mert valamiért szeretek ilyesmivel foglalkozni.


Kétféleképp tanulom a szavakat/szókincset:

1. tematikusan és szófajilag csoportosítva minden kis apró részlettől a leghatalmasabb dolgokig (mármint a szavak)

2. a tankönyvbeli leckénként az összes ismeretlen szó kiírása, és ha valamit nem értek abban a leckében, csak megnézem a szótárfüzetemben a Unit 3 feliratnál az „issue” szó jelentését

2013. szept. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!