Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a francia...

Mennyire nehéz a francia nyelv? Meglehet tanulni könnyen? Nehezebb mint a német? Vagy az angol?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 19:30
1 2
 11/13 anonim válasza:
Sziasztok! Szerintem az angol a legkönnyebb, utána a francia és a német. A német azért nehezebb mint a francia, mert ott vannak semleges nemű szavak is, nem csak hímnem és nőnem mint a franciában.
2016. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

,,Én angolul tanulok több, mint 11 éve. 3 éve elkezdtem mellé a franciát gimnáziumban''

Ha három éve tanulsz a gimi óta franciát, akkor ha elsőtől vagy negyediktől kezdted, kb 17-21 éves lehetsz.

Vagyis angolt elvileg 6-10 éves korodtól tanulod.

Ami persze egy ordas nagy önbecsapás.

A nyelvtanulást NEM években , hanem órákban kell(ene) mérni. Miért? Mert az egy marhaság, hogy valaki 11 éve tanul egy nyelvet, de még tanulnia kell;értsd még nem tudja. Mi az hogy 11 éve? Heti két angolóra? Vagy heti 5*8 óra Angliában? Mert ha valaki pl.eljár egy magántanárhoz heti egy órára és három év múlva azt mondja, hogy évek óta tanul x nyelvet, az valójában csak 3*52 óra=156 óra, miközben a Közös Európai Referenciakeret szerint egy nyelvhez nulláról a középszintig kb. 600 óra szükséges.Vagyis ha feltételezzük, hogy ha semmit nem felejt, akkor kb heti egy órával 600/52=kb 11-12 év alatt jutna el. Ellenben egy napi 3 órát a nyelvet használó,heti öt nappal számolva 52*5*3=780 egy év alatt többet tanult, 780 órát.

Barátocskám ne álltasd magad azzal, hogy 11 éve tanulsz angolt. Max 11 éve volt az első angolórád és azóta kb. heti két-három angolon vettél részt, minusz tanítási szünet. Ha pl kiköltöznél a britekhez , s csak az angol beszédre lennél kényszerítve, Todsicher, hogy max 3 év alatt felsőfok közelébe kerülnél.

2018. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kedves 12., utolsó válaszoló!

Egyrészt 2013-ban került ki a kérdés, és akkor válaszoltam én rá elsőként, azóta már 23 éves vagyok és már 3 éve meglett az angol és a francia felsőfokúm.

Másrészt pedig köznyelvben helytáll az, hogy 11 éve kezdtem el angolul tanulni, attól még, hogy más és más intenzitással, de heti rendszerességgel, folyamatosan voltak angol óráim, nem csak azért, hogy fejlődjek, hanem azért is, hogy ne felejtsem el a nyelvet.

Harmadrészt az eredeti kérdésre semmi érdemi választ nem tudtál adni, csak azért írtál, hogy kötekedj az egyik válaszadóval, ennek így nem sok értelme van.

2018. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!