Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 évesen lehetséges a német...

14 évesen lehetséges a német középfokút letenni?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm ismerőse a fejébe vette, hogy ő elmegy, megtanul 3 hónap alatt németül (3 éve tanulja iskolai szinten) és leteszi a középfokút. Általános iskola nyolcadik osztályában. Én nagyon ellenzem ezt a döntését, mondván, hogy magyarul sem tud beszélni azokról, amikről németül kéne a vizsgabizottságnak, de ő hajthatatlan, és azt mondja, hogy utána néz és megtanulja... És persze jár is a katedrába... Nem egy zseni a srác, tehát nem marad benne az agyában minden amit elolvas, vagy mondanak neki. Van esélye?
2009. szept. 19. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
haverom is 14 évesen tette le, szerintem lehetséges.
2009. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ismerősöm ismerőse...jaaj:D Ha mégis így igaz, szerintem te azért nem akarod, hogy letegye, mert féltékeny vagy rá...

Mert amúgy simán leteheti, ha nagyon komolyan veszi, napi több órát tanul rá... De ezt nem nézem ki egy 14 éves gyerekből, ráadásul jön a felvételi, vizsgák, stb. Megnyugtatlak, biztos hogy nem fog sikerülni neki.

2009. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem kell megnyugtatnod kedves 15:02, ugyanis magasról szarok rá, hogy sikerül-e neki, csak szeretek tanácsot adni. Kicsit idősebb vagyok nála, szóval nem igazán a féltékenység hajt.. dehát te biztosan jobban tudod.

Amúgy köszi az eddigi válaszaitokat

2009. szept. 19. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Mondjuk én angolból tettem le, ami könnyebb
2009. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Második vagyok. A féltékenység nincs korhoz kötve:)

Mégegyszer ki szeretném hangsúlyozni, hogy mégiscsak egy 14 éves GYEREKről van szó, és 3 hónap alatt akar szinte nulláról eljutni középfokúig.

2009. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is 14 éves vagyok és két hete próbáltam meg a középfokú angol nyelvvizsgát, még nem tudom sikerült-e, szóval szerintem nem lehetetlen. Az egyik osztálytársam németes és nagyon magas szinten beszél németül, szerintem már letette vagy legalábbis simán letehetné a német nyelvvizsgát. Nem lehetetlen semmi, csak akarni kell:)
2009. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De három hónap alatt, a semmiből??

Tanulta három évig iskolában... éppen eltudja mondani a nevét.

Háróm hónap alatt BIZTOS hogy nem fogja tudni letenni.

2009. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán sikerülhet, ha tanul rá. Több embert is ismerek, aki 14 évesen levizsgázott.
2009. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 évesen tettem le az angol középfokút, tehát szerintem nem a korral van a gond. Viszont 3 év+ 3 hónap után szerintem lehetetlen. Igaz, a nyelvvizsgától is nagyban függ, de gondolom ennek a srácnak vannak napközbeni elfoglaltságai is. Szerintem ez csak úgy lenne lehetséges, ha könnyű nyelvvizsgát választ, és 3 hónapig egész nap semmit mást nem csinál, csak németet tanul.
2009. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!