Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy angol nyelvű mailt kéne...

Egy angol nyelvű mailt kéne írnom, nem túl hivataloskodót, nem is túl lazát. Bunkóság lenne Hello there-el kezdeni, ha választ is várok rá?

Figyelt kérdés
ötletem sincs, hogyan kezdjem. nem tudok konkrétan senkit megnevezni a levélben. vagy van más javaslatotok?
2013. márc. 27. 16:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Dear All


Én így szoktam kezdeni az angol nyelvű leveleket, ha több címzett van. Szerintem jó, mert általában nekünk is ezt írják.

2013. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Vree ***** válasza:

A 6os válasz (Dear Sir/Madam) a legjobb. Ismteretlen címzettnál ez a szabvány udvarias formula.


Hello there kb. Szeva!/Mizu!, nagggyon laza, nem javallott semmilyen levélben.


Dear All - körvelélben elmegy (Kedves mindenki...), egyfős címzettnél nem. (Még akkor se, ha vállalatnak írsz ahol várható hogy egyetlen v. max 2 ügyintéző fog foglalkozni a leveleddel.)


Egyébként ha nem tudsz nevet, nyugodtan megszólíthatsz pozíciót is (Dear Hiring Manager, Dear Friend, Dear Colleagues, stb.)

2013. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Dears,

(kedveskéim) nem jó? :D

joke aside, Dear Sir / Madam a megfelelő formula

2013. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!