Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy nézzek angolul filmet...

Hogy nézzek angolul filmet angol felirattal?

Figyelt kérdés

A cél a hallás utáni szövegértés plusz természetesen új szavak tanulása lenne, azonban elég sok szót nem ismerek. A film maga, meg úgy a téma érdekel, csak baromira sok szót nem ismerek, meg hát van, hogy nem is hallok ki minden szót. Ilyenkor visszatekerem és újból meghallgatom, viszont azt nem tudom, hogy esetleg érdemes e minden ismeretlen szót kiszótárazni, vagy hogy egyáltalán hogy megy a szavak szótározása.

Elsősorban azok válaszát várom, akik maguk is szoktak angolul filmet nézni, és ezzel a módszerrel már fejlődtek is.


(Egyébként a nyelvtan szempontjából jól állok, csak ugye ez az élő beszédben fikarcnyit se ér, ha nem tudsz beszélni...)


2013. márc. 20. 18:01
 1/4 anonim válasza:
Szia! Én kb 8 éve csak feliratos filmet nézek, most vok 22. Én úgy gondolom, hogy olyan filmet nézz aminek könnyed a nyelvezete. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de szerintem a Glee sorozat, vagy az ilyen egyszerű filmek a legalkalmasabbak arra hogy kezdésnek azokat nézd. Én sose fordítottam le a szavakat. Ha találtam olyan kifejezést vagy mondatot, ami hasznosnak találtam akkor azt leírtam, de semmi több, mert legalább 50 szó lesz amit nem értesz, de annak a 25%-át se fogod használni szerintem. Persze nem kell kp-nak venni amit mondok. :)
2013. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először könnyű nyelvezetű filmeket nézzél olyant amit már láttál magyarul.


Legjobb ha a kedvenc filmedet kezded el angolul nézni.

Ha esetleg tudsz ftp helyet adni tudok neked párat feltölteni.

2013. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi mind2 választ. :)

Amúgy 15 éves vagyok. Könnyű nyelvezetű filmeket nézek, meg ezeket már láttam magyarul is. Viszont ha nem fordítom le a szavakat, akkor hogy fogom megérteni, megtanulni a jelentésüket? Hiszen így nem igazán maradnak meg....

2013. márc. 20. 21:31
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nem érted akkor fordítsd le! ezért is van a felirat!
2013. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!