Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A where? Kérdésnél mi kapcsoló...

A where? Kérdésnél mi kapcsolódik az at-hez, in-hez, on-hoz?

Figyelt kérdés
Idén szörnyű tanárt kaptunk, ezért nem értem, itt is utána néztem, de példákat ír, és nem értem.

#where? at
2013. márc. 18. 18:00
 1/4 ChrisM ***** válasza:
Kifejtenéd, hogy mire is vagy kíváncsi? Ez alapján én nem tudtam dekódolni a problémát.
2013. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl: where were you? I was at school. nem tudom,helyes-e,bocsi
2013. márc. 18. 19:27
 3/4 ChrisM ***** válasza:

Jaaa, értem :)


Amíg magyarul gondolkozol, 100%-ra szinte sose fogod eltalálni; egy idő után majd rögzülnek a speckó esetek, amik magyar aggyal ellentmondanának az angol logikának.


Na de addig is:

- in: ez a legegyszerűbb, mindig -ban, -ben

- at: ez nagyon hasonlít az in-hez, mindig valahol. Lehet -ban, -ben vagy -on, -en, -ön (pl. buszmegállóban, sarkon, buliban)

- on: ez is -on, -en, -ön, de főleg valamin értelemben, pl. rajtad, az asztalon, a buszon


Nyugodj meg, hogy senki nem fog rád csúnyán nézni, ha kevered, még a nyelvvizsgán se. Persze van egy-két alap, amit be kell vágni (pl. in the picture, at home, at school), de amíg nem angolul gondolkozol, addig teljesen természetes, ha nem mindig találod el.

2013. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm!! angolórán kb az megy, ír egy példamondatot a tanár mindegyikhez, a többit meg találjam ki ahogy akarom.:)
2013. márc. 19. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!