Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen munkák vannak, amik...

Milyen munkák vannak, amik angollal kapcsolatosak? Sokat vesz le az adó, ha mondjuk 2500 Ftért vállalnék órákat később? Ha csak ez a munkám, hogy magántanár vagyok akkor be kell jelenteni ezt az állást és adózni kell?

Figyelt kérdés
Szeretem az angolt és mindenképp ezzel szeretnék dolgozni. Ez a hobbim. Szívesen lennék angoltanár vagy idegen nyelvi titkár, de oda két nyelv kell, nem?

2013. márc. 14. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak idegennyelvvel egyre nehezebb boldogulni.


Nyelvtanárin meg egyre több vadász és demográfiai hullámvölgy van. Nagyon jónak kell lenni ahhoz hogy megélj belőle.

2013. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha csak tanítasz elvileg be kell jelentkezni, gyakorlatilag nem szoktak.
2013. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Ugyanis rengeteg hirdetést olvasok neten és újságokban is, hogy magántanár X nyelvből tanítást vállal Y HUF-ért.


Ezek vajon be vannak jelentve?

Vagy ennyire bátrak, hogy elérhetőséget megadva hirdetik magukat - mi van, ha a NAV megkeresi őket ellenőrzés céljából?


Továbbá mi van akkor, ha állami iskolában tanítok bejelentve és amellett vállalok néha magánórákat itthon.

Akkor is be kellene jelenteni ez utóbbit is? Vagy esetleg van egy bizonyos bevétel, ami fölött kell adózni belőle?

2013. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!