Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a franc van velem? Az...

Mi a franc van velem? Az elmúlt 1-2 napba teljesen úgy érzem, hogy az angol tudásom nagy része "eltűnt"

Figyelt kérdés
Egy épp kézláb mondatot nem tudok elmondani, illetve hallás-olvasás után se értem meg a szöveget, mi a fene van?!
2013. márc. 14. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy ideges, kimerült, stresszes?

Táplálkozásod rendben van? Nincs vitaminhiányod?

Egyél diót, banánt, nekem az szokott segíteni?

Szoktál reggelizni? Nem vagy a suliba éhes, és azért nem tudsz odafigyelni?

2013. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igazából kimerült vagyok, rengeteget idegeskedek az apám miatt, feszült vagyok már mint egy rugó, táplálkozásom rendben van, igaz diétás étrendem van, de okosan összeállított, nem "blikk-szintű napi 3 kg mínusz"


szerintem ez erősen közrejátszik.

2013. márc. 14. 14:41
 3/9 A kérdező kommentje:
vitamin hiány nem tudom van, szedek c-vitamin (1000-2000mg), multivitamint, sok zöldséget eszek, eljárok edzeni... lehet mentális gond, hogy elkönyvelem magam szerencsétlennek, és ezért nem megy a dolog ?
2013. márc. 14. 14:43
 4/9 A kérdező kommentje:
napi 3-4 órát angolozok, és egy rohadt mondatot nem tudok elmondani (összetettebbet) makogás nélkül, ez nagyon elszomorít.
2013. márc. 14. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

nem estel fejre az utobbi idoben?


amugy meg sokaig ugy van a nyelvtanulasnal, hogy jaj mar mennyi ideje tanulom es megsem tudok szinte semmit. Aztan hirtelen a sok "semmibol" megszuletik a nyelvtudas, es egyre folyekonyabban tudsz majd beszelni.

2013. márc. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is most emelt angolra készülök, tök jól ment a tételkidolgozás, folyamatosan írtam őket különösebb agyalások nélkül. Viszont visszamondani mégsem tudom őket, teljesen dekoncentrált tudok lenni. Nem szó szerint akarnám visszamondani őket, mert magolni sosem tudtam, de azért kábéra eszembe juthatna egy s más a témákról. Én is napi 2-3 órát angolozok, mert más dolgom nem nagyon van. Én mondjuk sosem beszéltem angolul, angolórákon évente kétszer ha sorra kerültem felelésnél, azon kívül viszont tényleg nem beszéltem soha, ez is lehet a gond, hogy nem vagyok hozzászokva. Írni tudok, de ott kifújt. Amikor én azt éreztem, hogy nem megy semmi a fejembe tanulás közben, félretettem két napra.

Te miért angolozol? Készült valamire?

2013. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szeretnék megtanulni angolul. Egyébként igen, készülök nyelvvizsgára.
2013. márc. 14. 15:34
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugyan így vagyok én is beszélni nem tudok magamtól, írni igen. Írásbeli feladatokat megtudom oldani, olvasott szöveget megértem (persze vannak benne részek amiket nem), de beszélni nem tudok, beszéd közben nem jutnak eszembe azok a szavak, amiket alapból tudok, úgy értve szövegben felismerem, vagy letudom írni magamtól. Iskolás koromban nem igazán volt beszéltetés, többet beszéltünk magyarul órán mint angolul, 1-2 alkalommal volt lehetőségem idegen (kanadai) emberrel beszélgetni személyesen, igaz egy tanítási óra keretében tehát nem váltottam olyan rengeteg mondatot vele.
2013. márc. 14. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj nekem, levelezhetünk angolul.
2013. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!