Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen újságot, magazint...

Milyen újságot, magazint ajánlanátok angol nyelv gyakorlására, ami nem a napilapok ún. sajtónyelvén íródott?

Figyelt kérdés
Sajtónyelv alatt olyanra gondolok, hogy csak ilyen tőszavakban fogalmaznak. Vagy az csak a headline-okra, cikkek címeire jellemző? Köszönöm szépen.
2013. márc. 14. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

5 perc angol- Szalai Nóra

Minden hónapban megjelenik, de készülj 1000Ft felett lesz.

2013. márc. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ami egy kicsit komolyabb? Tudom, ott is bele lehet futni komoly témákba, mondatokba, de valami olyasmire gondoltam, ami színültig van cikkekkel és csak nagyon elenyésző mértékű játék meg rejtvény meg ilyen hülyeségek vannak benne. Azt sem bánom, ha eleve nem is magyar kiadás, hanem eleve angol lap. Az 5 perc angol szimpatikus, csak attól tartok, hogy abban kevésbé vannak jelen olyan kifejezések, amikkel gyakoralatilag csak angol nyelvterületen találkozunk a közember által. Jó, lehet, hogy a Washington Post már meghaladná a képességeim, de szeretek szenvedni :-)
2013. márc. 14. 07:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb újságosoknál például plázákban a legtöbb magazint, újságot meg lehet kapni több nyelven. Sőt vannak külföldi lapok is.

Én tavaly az Árkádban vásároltam ilyen újságot.

2013. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Annak mi volt a címe, megkérdezhetem?
2013. márc. 14. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Brit v. amerikai(?)


Vogue

2013. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!