Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvtanba szerintete...

Az angol nyelvtanba szerintetek melyik a legnehezebb rész?

Figyelt kérdés
Van ilyen, hogy általánosságban valami nehéz, vagy ez emberfüggő?
2013. márc. 12. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Többnyire emberfüggő, bár szerintem viszonylag nehéz a műveltető szerkezet, a felszólító mód és a függő beszéd. De nyílván mindenkinek más a nehezebb.
2013. márc. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a Present Perfect Continuous alkalmazása volt a legnehezebb mindig is. 12 éve tanulok angolul, minden nyelvtani szabályt elsőre megértettem, de annak az egy dolognak a használata még ma sem teljesen világos nekem.

De ez nyilván mindenkinél más.

2013. márc. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A felszólító módban mi okoz(hat) nehézséget?
2013. márc. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a legnehezebb, hogy felismerjem mikor melyik szabályt kell alkalmazni és hogy ne felejtsem el mikor milyen helyzetekben kell a különböző igeidőket használni.
2013. márc. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az angol nyelv szépsége, hogy más nyelveknél egyszerűbben, frappánsabban, és tömörebben tudja kifejezi a mindanivalót.


Ezt megvalósítani és elsajátítani a legnehezebb. Hogy ne úgy mond, ahogyan magyarul mondanád.

Mert ez az igazi angol!

2013. márc. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, hogy kinek mi a nehéz az angol nyelvtanbaNNNNNNNNNNNNNNN. Még az is számít, hogy angol előtt milyen nyelvet tanult, mert ha németet, akkor nehezek lehetnek azok a témák, amik a németben is hasonlóak és emiatt keverni lehet őket.


Nekem az angol nyelvtan elég könnyűnek tűnik, igeidők, jövő idők, műveltetési formák, szenvedő, függőbeszéd, névmások, módbelii segédigék, minden. Mindig is feküdt a téma. Nekem inkább mindig a beszédkészség volt a gyengém.


Amit én az angolban, és a többi germán nyelvben nehéznek találok, az az, hogy egy-egy szónak elég sok jelentése van (take vagy get ige jelentéseit a szótár oldalakon át tárgyalja), és azok a fránya vonzatok is elég szivatósak, be kell őket vágni. Bár ez már nem nyelvtani téma, inkább nyelvszerkezeti.


Illetve az angol elválasztás az, ami iszonyú gáz téma, bár az sem nyelvtan, inkább helyesírás. A kettő között elég nagy különbség van, nyelvtani hiba szóban is kijöhet, a helyesírási csak írásban.

2013. márc. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nézd én 10éve tanulom az angolt,vagyis 10éve járok be angolórákra..

persze az első pár évben csak a színeket számokat vettük,báár sok értelme nem volt..az hogy tanulom az hazugság..sajnos mindig az a suttyó voltam, aki nem tanul..egészen tavaly szeptemberig..és így pár hónappal az érettségi előtt..félek..


Mert mindenkivel elbeszélgetek,megértem őket..a válaszolás ami nehezebb

1.Mert szar a kiejtésem

2.Össze vissza mondom a szavakat..

kis múlt, kis jelen, kis jövő :D hozzáteszem hogy mindig megértik mit akarok, és itt nem játékokra gondolok hanem valós életbeli dolgokra, hogy megyek hozzád ekkor,elviszem ezt,azt..mit csin holnap,mit csináltál ma,mit gondolsz erről arról,szóval úgy minden téren..


És a kérdésedre a válaszom: legnehezebb az egész,és tudd mikor mit kell használni,és hogyan,mi az alakja ,etc ;)

2013. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy így, megkésve válaszolok, de: Én a műveltetést és a függő beszédet találtam igen bonyolultnak, a többi nyelvtani szerkezet nem vészes.. :) Persze minden relatív, kinek mi a nehéz..
2016. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!