Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki 2. -re áll angolból...

Ha valaki 2. -re áll angolból fog bukni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek angolból 2,7 az átlaga 6. osztályban akkor bukásra áll? Vagy nyáron pótvizsgát kell tennie?

Mennyinek kell lennie az átlagnak hogy valaki ne bukjon meg?


2013. márc. 11. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem angolból nem, de matekból biztosan korrepetálásra lenne szükséged. 2,7 a kerekítés szabályai szerint 3, tehát te nem állsz bukásra, hisz a hármas felé közelítesz. Ha a tanár rosszindulatú és a rosszabb jegyet akarja neked adni, akkor kettest ad, de semmiképpen nem adhat egyest!
2013. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha minimum ilyen szinten tartom angolból a jegyemet akkor nem fogok bukni csak max nyáron pótvizsgázni?
2013. márc. 11. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Anyám... mégis honnan jön ez? Szerinted csak viccből van külön egyes és kettes?
2013. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok! Ha ilyen szinten tartod magad angolból, akkor lehet hármast kapsz év végén. Pótvizsgázni csak azok szoktak, akik megbuknak, azaz egyes kerül bele az év végi bizonyítványukba. Ha kettes vagy annál jobb jegy kerül a bizidbe, lógathatod a lábad egész nyáron, mert nem kell pótvizsgáznod sem! De szerintem ez tök evidens...
2013. márc. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

És az számít hogy az a jegy mennyire fontos?

Például hogy nagydolgozatra vagy egy röpdolgozatra kapom?

2013. márc. 11. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor buktathatnak meg, ha az átlagod kisebb, mint 2,00.

DE 1,7 fölött buktatás inkább vagy szívatás, vagy tényleg nem érdemled meg a 2-t.

Tehát arra figyelj, hogy az átlagod minimum 2,00 fölött maradjon. Arra is figyelj, hogy a tanár mi alapján számol átlagot.

Pl. egy TZ jegye nálunk duplán számít, egy pluszokból összegyűlt jegynek nem olyan az értéke, mintha egy órai felelet vagy röpdolgozat lenne...

2013. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Borysz válasza:
Viszont a hatályos jogszabályok szerint a tanárok adhatnak az osztályzatok átlagától eltérő év végi jegyet, így a 2,7-re megadhatja a kettest is, illetve elvileg akár meg is buktathat, de ez valószínűtlen.
2013. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért egy 2/3-os jegyre buktatni valakit szerintem csak nagyon indokolt esetben lehet. Pl. úgy, ahogy már írtam....összeszed potya jegyekből jókat, de a TZ-k sorra egyesek vagy nagyon gyenge kettesek. Én ilyen esetben esnék gondolkozóba...


6.

2013. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!