Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultok meg egyik...

Ti hogyan tanultok meg egyik napról a másikra 100 szót angolból?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsős gimnazista nyelvi osztályan(15angol van egy héte!)

#Angol;tanulás
2013. márc. 4. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sehogy
2013. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyik könyvből tanultok?

Leírnád egy óra menetét, illetve egy hét menetét?


Engem is érdekelne, hogy lehet 100 szót megtanulni egyik napról a másikra.


Egyébként a csoportod többi tagjai hogy bírják azt a mennyiséget teljesíteni?


Írhatsz privátban is.

2013. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100 szó egyik napról a másikra egy alap szakközépben sem szokatlan mennyiség. Legalábbis nálunk nem volt az. Simán teljesíthető 1 óra alatt. Én úgy tanultam, hogy 15-20 darabot vettem egybe, és amikor ment az összes, továbbléptem. Aztán kevertem, hogy ne sorrend alapján jegyezzem meg őket. A szódogákból lehet igazán sok potyaötöst szerezni:) Nem kell tőle megijedni.
2013. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanulni ennyit siman, viszont tartosan ezek nem fognak megragadni. A szodoga utan elfelejted a nagyreszet.
2013. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen amit egyik napról a másikra tanulsz meg az egyik napról a másikra felejtős is lesz
2013. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért

Eddig is valahogy megtanultad

Pl. Lehet úgy,h összeírod egy lapra csak az igéket, másik lapra csak a főneveket stb

2013. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a jó, ha különszedtem

a kül. szófajú szavakat s mindig csak egyfajta szófajt tanultam egyszerre (mit tudom én egyik órában ezt

másik órában mást) Nemolyan nehéz

2013. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező osztályában sem 1 napra adták fel a 100 szót, hanem apránként, aztán most egyben lesz belőle dolgozat, és az utolsó napig halogatta.


Szavakat magolni egymagában nem ér semmit. El fogod őket felejteni, beszéd közben nem fognak előjönni, vagy nem időben. Kifejezéseket érdemes tanulni, szituációkhoz kötve. Sokan esküsznek még az ANKI nevű spaced repetition system technikájú, szókártyatanuló programra:

[link]

[link]

2013. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok: kifelejtettem, de ha angolról van szó, akkor csakis kiejtéssel együtt szabad szavakat, kifejezéseket tanulni.
2013. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az előzőnek válaszolok.

Mondhatnám hogy igazad van de azzal hazudnék mert nálunk.két tanár tanítja az angolt.. Van úgy hogy egyszerre 2 anyagot veszünk az eggyik tanárnál és anyagonként minimum 40 szó van.

Azt meg még nem.is mondtam h a másik tanár milyen.... :

2013. márc. 6. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!