Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német szenvedő szerkezet?

Német szenvedő szerkezet?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, mikor használunk szenvedő szerkezetet a német nyelvben? Mert én nagyon szeretem használni, szerintem nagyon szuper, csak nem tudom mikor ajánlatos ezt használni. Köszi előre is!:)

2013. márc. 8. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elég hosszadalmas téma, itt elolvashatod:


[link]

2013. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom amikor nem lényeges hogy ki végzi a cselekményt. Illetve a cselekmény eredménye (illetve maga a cselekmény) a lényeges és nem az hogy ki csinálta.
2013. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pontosan erröl van szó, amit a második válaszoló írt, de azért megnézheted a fenti linkemet is...:)
2013. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

#1 Hivatkozott oldalon a szenvedő szerkezet a "werden" igét használja. Ez pontosan mit is jelent? Megfeleltethető valamelyik angol segédigének? (Esetleg a "will"?)


És jól értem, hogy akkor a "sein" (Ich bin gegrüsst, Das Buch ist gelesen, stb) egyáltalán nem helyes erre a célra? Angolból kiindulva erre számítana az ember... persze aztán meg összezavarodik a mozgóigéktől. ;)

2013. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

És jól értem, hogy akkor a "sein" (Ich bin gegrüsst, Das Buch ist gelesen, stb) egyáltalán nem helyes erre a célra?

------------

Igen, jól érted. Csak a "haben"-nel tudsz szenvedö mondatot mondani.

2013. nov. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a szenvedő szerkezet a "werden" igét használja. Ez pontosan mit is jelent? Megfeleltethető valamelyik angol segédigének? (Esetleg a "will"?)

-----------

werden=lenni

A szenvedö szerkezet a "werden" ige valamelyik alakját használja.

Az angolban nem tudok neked segíteni.

2013. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a "werden" is meg a "sein" is "lenni"?
2013. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A werden azt fejezi ki, hogy valamivé/valakivé válni. Tehát ha cipész akarsz lenni=Schuhmacher werden.


A sein pedig a létezést fejezi ki, tehát voltál, vagy, leszel valaki. Hamlett: Sein, oder nicht sein...lenni, vagy nem lenni.

2013. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A könyv "elolvasottá válik" akkor. :) De jó! Köszönöm!
2013. nov. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van kétfajta passzív egyébként -

(Zustands- meg Handlungspassziv)

2014. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!