Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel kell kegészíteni?

Mivel kell kegészíteni?

Figyelt kérdés

Angol házi:

Conditional sentences

I met my wife while i was on a cruise. I fell ill, and she was the ship\'s doctor. Now we run a health food shop. Just think! If I (a)...(not go) on that cruise and (b)...(fall) ill, I (c)...(not marry) her, our children (d)...(not be born) and I (e)... still ...(work) as a teacher.


I haven\'t got a car, but if I (f)_ _ _, I (g)...(be able) to drive into the country at the weekend. I think I (h)...(try) to buy one as soon as I (i)...(can). It (j)...(be) so convenient.


A j helyére valami auxiliary verbet kéne írni! Lécci segítsetek!


2009. szept. 12. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

a) hadn't gone

b) fallen (?) lehet hogy ide is kell a hadn't, de sztem nem mert az előző ige elé odaírtad.

c) wouldn't have married

d) wouldn't have been born

e) would have still worked


f) had

g) would be able

h) will try (?)

i) can

j) would (?)


remélem jó, javítsatok.

2009. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
e) I would still work, mert nem múlt, hanem jelen. A többi jó. De nagyon rosszul teszed, hogy mással íratod meg a házidat, mert így nem tanulod meg. Nem baj, ha hibázol, a hibákból tanulsz.
2009. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok


ja igen bocsi, elnéztem, igazad van :)

2009. szept. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Második: Én megírtam, csak le akartam ellenőrizni, hogy tuti jó legyen és egyedül az (e) lett rossz.
2009. szept. 13. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!