Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanulják olyan sokan a...

Miért tanulják olyan sokan a spanyolt, ha állítólag "semmire se jó"? (Nem én állítom. )

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 16:25
1 2
 11/12 anonim válasza:

gondolom jó,zsíros fizetéssekkel,hiszen hányan beszélnek jól spanyolul,mikor az állítólagosan könnyebb angollal is kínlódnak a magyarok



Ennek okai röviden:


1. elszigetelt semmihez sem hasonlítható anyanyelvünk miatt

(románoknak a latin miatt könnyebb angolul tanulni,vagy franciául a latin miatt,de a szlávok is könnyebben tanulják a germán nyelveket)


2. nagyon rossz iskolai nyelvoktatás


3. nem kellene minden filmet szinkronizálni


(én emlékszem a 80-as években a Kádár-rendszerben költséghatékonysági okokból nem szinkronizáltak egyes

filmeket,csak feliratozták magyarul persze),


[link]


a kép innen van 1981-ből: [link]


Arra is emlékszem a szüleim mindig felháborodtak,meg úgy általában az emberek,hogy minek van adás a TV-ben,ha olyanokat tűznek műsorra,amit nem lehet érteni,ezért kár a TV-előfizetési díjat (!) fizetni (érzékelitek ezt a fajta hozzáállást),úgy hogy később ezeket eltették 22 óra utánra.


Egyébként,akkoriban szépen beszéltek angolul az amerikai filmekben pl itt:

http://www.youtube.com/watch?v=SHPGqYp-OmQ&feature=related


ma itt a net és a dvd, a fiatalok szerintem ki is használják.


Az észak európai államokban nem szinkronizálnak állítólag és jól is tudnak angolul. Más kérdés,hogy a svéd és a norvég erősen hasonlít az angolra (így nem nehéz),de a finn nem és mégis jól beszélnek angolul.


Egy ilyen országban,ahol elszigetelt az anyanyelv (a finnhez hasonlóan), egyszerűen BŰN a szinkronizálás,mert nem mindenkinek van internet,csak a jobb módúaknak sajnos.


Alternatíva lehet még a rövidhullámú rádión a BBC World Service,vagy esetleg a Kínai Rádió angol nyelvű adása,esetleg a Voice of America, vagy a Voice of Russia in English. Én akkor hallgatom még,ha nincs netem, ill. a mobilrádió is akadozik,szinten tartásra kiváló. Az külön tetszik benne,hogy ezek INGYENESEN bárhol foghatók (kertben,pincében,nyaralóban és nem merül le olyan hamar,mint a mobil) ,szemben a nettel (persze egy ilyen rádió nem volt olcsó,de az csak egyszeri költség és egy életen át kiszolgál).


Elnézést kérek,kicsit eltértem a témától,de kikívánkozott belőlem. :)

2013. márc. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A fiatalabbak kedvéért a TV előfizetési díj,amikor 2002-ben megszűnt 727 Ft volt havonta, azóta ez már lenne vagy havi 3500 Ft csak azért,hogy bejöjjön az MTV1,MTV2 és a Duna.


[link]

2013. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!