Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lesz ez angolul? Nyáron...

Hogy lesz ez angolul? Nyáron nyaralni voltam. Folyt lent!

Figyelt kérdés

Nyáron nyaralni voltam a családommal és a bátyám barátnőjével. Görögországba mentünk egy félszigetre. Nagyon sokat fürödtünk, kirándultunk, sétáltunk és napoztunk. Autóval mentünk Szerbián és Macedónián keresztül. Egy hétig maradtunk. Egy apartmanban szálltunk meg, ami nagyon szép volt és tágas. A teraszról szép kilátás nyítl a tengerre. Esténként elmentünk a legközelebbi városba sétálni és ajándékokat vásárolni. Az idő általában napos és forró volt, de időnként egy kicsit felhős. Sok nevezetességet megnéztünk, például a meteorákat és az Olümposzt.


Le tudnátok fordítani ezt angolra? Nem webforditas.hu-s verzióra gondoltam:) előre is köszönöm!


2009. szept. 8. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

In the summer I have been on vacation with my family and with my elder brother's girlfriend. We went to Greece to a peninsula. We swam a lot, went on many trips, took walks and had sunbathes. We travelled by car through Serbia and Macedionia. We stayed for a week. We stayed in an appartement, which was very nice and capacious. From the terrace we had a nice lookout over the sea. In the evenings we went to the nearest town for a walk and to buy some gifts. The weather was usually sunny and hot, but sometimes a bit cloudy. We have seen many attractions, like the meteoras and the Olympos.

kb ennyi :)

2009. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az előző fordítás jó, csak sztem nem " I have been on vacation", hanem " I was on vacation", mert ez egy lezárult cselekvés, szóval szerintem oda egyszerű múlt idő kellene.
2009. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm:)
2009. szept. 10. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!