Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német nyelvvizsgát...

Melyik német nyelvvizsgát válaszam középszinten? Euro, Ösd, Pannon stb?

Figyelt kérdés

Ki melyiket ajánlja és miért?

Szókincsem és a nyelvtani ismereteim egy szinten álnak! Eurot már csinált vki?


2009. szept. 7. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Én alapfokra ösd-t választottam, de középfokra már dsd lesz :)
2009. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ mire kell a papír. Ha diplomához vagy egyéb munkához, de nem akarsz külföldre menni, akkor teljesen mindeg.

Az ÖSD osztrák vizsga, nagyon elismert, az osztrákok csípik, ha ilyen papírod van. Egynyelvű, tehát nincs benne fordítás és németül kapod az utasításokat. A vizsgalapodat kiküldik, majd az osztrákok is kijavítják, emiatt hosszabb idő alatt kapod meg a bizit.

Úgy tudom Euroból is van már egynyelvű.. És még annyit, hogy ha jól tudom, a Pannonnál nincs fordítás, noha ő 2nyelvű..

Szerintem nyomtass ki belőlük 1-1 példányt, csináld meg és amelyik a legjobban sikerült,arra menj.

Ha mindegyik jól sikerült, dönts a pénz vagy az időpont, esetleg a vizsgahely alapján.

Szerintem Euro vagy ÖSD

2009. szept. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
BME v. Telc
2016. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Goethe nyelvvizsga
2016. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!