Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez helyes ha bélyeget szeretné...

Ez helyes ha bélyeget szeretnék kérni a postán? Can I get a stiker?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem angolt tanulni.

És nagyon bizonytalan vagyok még.nem akarok hülyeséget mondani!


2013. febr. 12. 11:30
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat!nem stiker hanem sticker..

Tudom hogy ez matricát jelent,de a forditó igy forditja le!

2013. febr. 12. 11:37
 2/8 anonim válasza:
A bélyeg az stamp. Udvariasan: May I get a stamp?
2013. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"de a forditó igy forditja le!"

Ezért nem webfordítót kell használni, hanem rendes angol-magyar magyar-angol nagyszótárat. Illetve a fordítót is lehet szótárnak használni, ha csak azt írod be, hogy bélyeg, akkor kiadja angolul a stampet. Egész mondatokban és kifejezésekben viszont legtöbbször teljesen hülyeséget fordít.


Sok jó szótár van a neten, de azok egynyelvűek és kezdőnek használhatatlanok. A SZTAKI-t, Wiktionary-t meg nem ajánlom, mert elég sok pontatlanságot tartalmaznak. Elektronikus MoBiMouse, GIB-es Országh-szótárt már sokkal jobb választás.

2013. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy stamp a bélyeg!

De mivel 1,5hónapja tanulom a nyelvet igy még elég sok segitségre van szükségem.ezért irtam be a forditóba.de mivel teljesen elbizonytalanitott ezért kérdeztem!

Köszönöm a válaszokat!

2013. febr. 12. 12:25
 5/8 anonim válasza:

Sticker az matrica.


Could I have stamp please?


May I have a stamp please!

2013. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok:


"Tudom hogy stamp a bélyeg!

De mivel 1,5hónapja tanulom a nyelvet igy még elég sok segitségre van szükségem.ezért irtam be a forditóba.de mivel teljesen elbizonytalanitott ezért kérdeztem!"


Én sem rosszból és beszólogatásból írtam. Tényleg azzal teszel magadnak a legjobbat, ha normális szótárat használsz. Egyébként nem értem, miért bizonytalanodtál el a stampet illetően, miért gondoltad, hogy nem jó?


A Google Fordítót akkor szoktam használni, ha valaminek a kifejezésére nincs jó ötletem. Ötletet tud adni, igaz ekkor is hülyeséget fordít, de eszébe juttatja az embernek, hogy jé, tényleg, erre van egy ing-es vagy of-vos szerkezet is, ami sokkal angolosabb. Azt is lehet csinálni, mikor kész vagy egy mondattal, akkor a fő kifejezést kiveszed belőle és Google keresővel megnézed, hogy milyen találatok jönne rá fel, azokban hogy használták ezt a kifejezést. A bizonytalan vagy, akkor megnézheted másik kifejezéssel is, hátha arra lényegesen több találatot hoz. Persze ezek inkább haladóbb szinten játszanak.


A kérdésbeli példamondat a kevésbé udvarias Can I get/have a stamp amerikai formával is működik. A Could és a May udvariasabb.

2013. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A please nélkül bunkónak fognak gondolni.

Amikor két évig külföldön dolgoztam, eleinte nehezen ment az angol. Azt mondta egy ismerősöm, ha a thank you és please veled van és mosolyogsz, elnézik Neked ha nyelvtanilag nem vagy képben teljesen.

Még az előző voltam.

2013. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hármas!

Tudom hogy nem rosszból irtad!

Azért bizonytalanodtam el mert tudtam hogy stamp a bélyeg(pont a múlt heti szavak között tanultam)be irtam a forditóba az egész mondatott és stamp helyett a sticker forditást kaptam.

Amúgy a párom szokott segíteni,de nem vette fel a telefont.nem akartam megvárni míg vissza hív,mert szerettem volna ha még ma elviszik a postát.

Amúgy párom is mondta hogy ha lehet ne használjam a google forditót.mert néha olyan forditásokat kapok amin ő is meglepődik.

Közben sikeresen elintéztem amit kellett.

Valahol kicsit"büszke"vagyok arra hogy 1,5hónap után egyáltalán megszólalni megmerek.peddig mikor hozzá kezdtem épp hogy csak számolni tudtam angolul.

Köszönöm szépen a segítséged!kedves vagy!

2013. febr. 12. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!