Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a nyelvvizsga...

Mi a különbség a nyelvvizsga és a nyelvi érettségi között?

Figyelt kérdés
Mi a különbség egy középfokú nyelvvizsga és egy középfokú érettségi között ?
2009. szept. 3. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az érettségi középszintű lehet, nem középfokú. Az érettségi könnyebb valamivel..a feladatokban talán annyira nem tér el. A szóbeli térhet el, hogy érettségin valami szituációs feladat lehet + egy témáról kell beszélni (nem tudom, hogy középszinten van-e olyan, hogy képről kell), nyelvvizsgán meg ugye változó.
2009. szept. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Előrehozott érettségit akarnék tenni. Jó e az, hogy egy magántanár felkészít az érettségire És ha már arra felkészültem akkor már a nyelvvizsgára is . Mert úgy tudom lehet nyelvvizsgázni tanfolyam nélkül is. Lehet e így ?
2009. szept. 3. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy jó, az a Te dolgod, hogy hogyan készülsz fel. Ha mondjuk anyanyelved lenne az idegennyelv, ezért sosem lenne szükséged tanulásra, de az érettségire vagy a nyelvvizsgára igen, akkor sem érdekelne senkit, hogy Te előtte voltál-e valahol felkészülni. Annyi a lényeg, hogy a középfokú nyelvvizsga nehezebb valamivel mint az érettségi...
2009. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam, hogy lényeges szintbeli különbség van a kettő között, és a középszintű érettségi inkább közelít az alapfokú nyelvvizsga felé. Abban viszont igazad van, hogy ha már fejleszted a nyelvtudásodat, érdemes két legyet ütni egy csapásra, és letudni a nyelvvizsgát is.

Elméletileg papíron a középszintű érettségi egy kicsit nehezebb az alapfoknál, az emelt szintű érettségi pedig egy középfokú nyelvvizsgának felel meg. (Valójában az emelt szintű érettségi szerintem azért masszívan nehezebb a középfokú nyelvvizsgánál. Viszont ha az emelt érettségit 60%-nál jobbra csinálod meg, automatikusan kapsz egy államilag elismert középfokú nyelvvizsgát.) Szóval sok sikert az érettségihez, de azért ne várd, hogy a nyelvvizsga is ugyanolyan szintű legyen ;)

2009. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzá tennék (első 2 válaszoló vagyok), hogy nekem felsőfokúval is elég nagy nehézséget okozott az emeltszintű...igaz, hogy amikor jelentkeztem előrehozott emeltszintűre már nem németeztem olyan aktívan, de mégis azért volt egy felsőfokúm és mégsem ment annyira jól...72% lett, úgyhogy nem teljesen egy középfokúnak felel meg, inkább könnyebb mint a felsőfok, de nehezebb jóval mint a középfok.
2009. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!