Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Relaxa VillámAngol hanganyag...

A Relaxa VillámAngol hanganyagairól mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Középfokú szóbeli nyelvvizsgára van szükségem, és nincs pénzem magántanárra. Alapszintű hanganyagokat nagyjából értek, de pl. ha az Origós középszintű minta hanganyagokat meghallgatom, egy feltett kérdésre sem tudok válaszolni..szóval jó távol állok tőle..és mindenképp szeretnék szóbelit tenni az origón. (Az írásbelit még két éve a Dexam-nál szereztem meg.)

2013. jan. 20. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Relaxa VillámAngol önmagában kevés egy középfokú nyelvvizsga letételére. ELO angolt próbáld ki és/vagy az Effortless English-t és/vagy a Folyamatos Beszédképzés sorozat könyveit és/vagy az 1000 kérdés 1000 válasz című könyvet.
2013. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Én a Némethné Hock Ildikó Társalgás, szituációk, képleírások és hallás utáni szövegértés című könyvét tanultam, csak ebben pl. a hallás utáni szövegértés nagy része alapfokú. Valószínű ezért értem a szöveget, mert talán egy alapszinten vagyok ilyen téren. No meg a másik gondom, hogy nem merek beszélni..magamnak elmotyogok pl. egy egy szituációt, de szerintem mással nem lennék rá képes :)
2013. jan. 20. 15:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csinálj még középfokú hallásértést. A középfokon sem mindegyik hallás utáni értésfeladat egyforma nehéz, lehet, hogy egy nehezebbet fogtál ki. Az a tapasztalatom, hogy a középfok nem sokkal nehezebb, mint az alapfok. Nehezebb, de nem annyival, hogy az egyiket meg tudd csinálni, a másikban meg egy kérdésre se tudj válaszolni. Azt is hozzá kell venni, hogy az Origó a legnehezebb magyar nyelvvizsga, szerintem a szóbeliből is könnyebb nyelvvizsgát válassz, ha a Dexamot ismeret, akkor azt, vagy esetleg TELC. Ha nem szükséges nem kell elitista Origóval szivatni magad. Az is lehet, hogy rég volt már az a "két éve" és megkoptál.


Ha csak a hallás utáni értést akarod fejleszteni, ahhoz talán a filmnézés is elég. Relaxát is beszerezheted, de sok pénzt ne adj érte. Vannak helyek, ahol "okosba" (ingyen) be lehet szerezni.

2013. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot Neked is. Igen, rengeteget felejtettem már az írásbeli óta. Szinte újra az elejétől kezdtem most a tanulást. A TELC és Dexam szóbeliknél az nem tetszik, hogy páros nyelvvizsga, s ki tudja kivel kerülök össze. A TELC-nél ráadásul nincs külön szóbeli, ha jól tudom. Én meg szituációkat, képleírásokat gyakorlok, s úgy tudom, hogy ezek a feladatok Origón vannak.
2013. jan. 20. 16:05
 5/12 anonim ***** válasza:
"másik gondom, hogy nem merek beszélni"- ezért ajánlottam az Effortless English-t,az Öt-év-öt-nyelv blogon van róla egy ismertető: [link]
2013. jan. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2013. jan. 20. 17:49
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudjátok esetleg megmondani nekem, h ezen a linken található Effortless english a teljes oktató anyag lenne? Vagy ez csak valami ízelítő?

[link]

2013. jan. 20. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább afféle ízelítő: ömlesztve van minden s nem látod a helyes sorrendet... először a level 1-gyel kell kezdeni (8 lecke), aztán jön a level 2. (8 lecke) majd a level 3 (20 lecke), s közben még vannak egyéb kiegészítő leckesorozatok, mint pl a 20 leckés középhaladó Flow English. Linkelni nem szabad ide, úgyhogy keresgélj még.
2013. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, próbálkozok. :)
2013. jan. 21. 18:41
 10/12 tomi.uko válasza:

Én használtam a villám angolt beszédfejlesztésre, szerintem nem rossz. Elég hosszú az anyag, változatos. Persze a mondatismétlések még önmagukban valószínűleg kevesek, hogy jó nyelvhasználó légy, és a szövegeket is könnyű megérteni, szóval nem árt nehezebbel is gyakorolni. Na meg azért más elfoglaltság mellett nehéz koncentrálni és mondatokat ismételni, így azért bármi mellett ezt sem lehet hallgatni.


Az effortless english-t is néztem.. engem kikergetett a világból az a csávó a hangsúlyváltakozásaival, szerettem volna, de egyszerűen nem bírtam hallgatni, bántotta a fülem... (amúgy jónak tűnt volna az is)

2013. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!