Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha leteszem a középfokút egy...

Ha leteszem a középfokút egy nyelvből (angol), akkor nem kell többet bemennem angol órára?

Figyelt kérdés

10-es vagyok a gimiben és humán tagozatra járok, heti 3 angol órám van.

Ja és ugye érettségin ezért a nyelvvizsgáért jár a pluszpont, ugye?


2009. aug. 28. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom már megszűnt ez a rendszer. Ugyanúgy érettségizned kell és órárabejárni, a pluszpont viszont jár,de felvételinél,nem érettséginél:)
2009. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

de be kell járnod.kivéve ha osztályozó vizsgát teszel a nem tudom hány év anyagából..


nem az érettségin jár a plusz pont,hanem a felvéteinél.ha angolból érettségizni is akarsz,senki nem nézi,van-e nyelvvizsgád.

2009. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

csúsztam egy kicsit.de az első válasza kb.egyezik az enyémmel:)

2.voltam

2009. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk azt mondták, hogy ha felsőfokút letesszük A eredménnyel akkor nem kell...sztem csak erre vonatkozik , nem a középszintűre, deh attól még be kell járni az órákra:)
2009. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hivatalosan akkor is be kell járni,ha felsőfokúd van.de a tanár lehet megengedő.és ha ő elenged,akkor nem kell bejárnod...
2009. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor tisztázzuk. A törvény szerint csak akkor, és csakis akkor nem kell bejárnod órákra, ha osztályozóvizsgát tettél a 4 gimnáziumi év tananyagából.


Érettségizni egy nyelvből kell. Lehet az akár német is, vagy egyéb nyelv. De nyilván egyszerűbb az angolt választanod, hiszen ha már van belőle egy nyelvvizsgád is, akkor simán leérettségizel emelt szinten is.


A nyelvvizsgáért majd csak az egyetemre való jelentkezéskor kapsz többletpontot, a gimnáziumban és az érettséginél nem veszik figyelembe hogy neked van nyelvvizsgád, akár felsőfokú is lehet, neked akkor is le kell érettségizned egy idegennyelvből. Te választod ki, hogy milyen nyelvből.

2009. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

2010. évben érettségizőknek már kötelező lesz 1 nyelvből is érettségi vizsgát tenni...


Hiába szerzed meg pl. angolból a középfokú nyelvvizsgát, akkor is kötelező érettségizni angolból, tehát a nyelvvizsga nem mentesít a kötelező nyelv-érettségi alól.

(Éppen tegnap érdeklődtünk mi is utána!)


A fiamék osztályában tavaly (11.oszt.) nagyon sokan letették az "előrehozott angol érettségit", mégis be kell járniuk 12-ben is az angol órákra... :-P

2009. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
13:49-es vagyok, én most leszek 11.-es és én is le fogom tenni az előrehozottat angolból. Ennek előfeltétele, hogy osztályozóvizsgát kell tennem, magyarul leosztályozzák már előre azt 2 évet amit még be sem fejeztem. A bizonyítványomba azok a jegyek fognak bekerülni év végi jegyként, amit az osztályozóvizsgán szerzek. Ebből kiindulva, már semmi értelme bejárnom angol órákra, ezért nem is kell. Ezt tanárok mondták...
2009. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Leírom,hogy velem hogy volt:

10. osztály végén (májusban) tettem le a középfokot, megmutattam a tanárnak (aki amúgy utált és látni se bírt) és azt mondta, hogy következő évben, 11.-ben csak a dolgozatokra kell bemennem, hogy legyen jegyem. Így is volt, egy évben kb 10 órán voltam. :D 11. végén előrehozott érettségit tettem és a nyelvvizsga miatt nem kellett osztályozóvizsgáznom a 12.es anyagból.

12.-re az év végi jegyem automatikusan 5ös volt, mert leérettségiztem és egy darab angol órán sem vettem részt.:D És közben lett egy felsőfokúm is, de az ebben a sztoriban nem lényeg.:D

És a felvételin a középfok 35 pluszpont, a felső 50.

2009. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!