Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol klasszikus irodalombó...

Az angol klasszikus irodalomból mivel célszerű kezdeni?

Figyelt kérdés
Nézegettem a Mansfield parkot a könyvtárban, és eléggé Jókaisnak tűnt :). A Robinson szövege baromi nehéznek bizonyult, és a Harry potter se lett a szívem csücske még. Szóval mit ajánlotok esetleg? (A hamlet és hasonlók szövegkönyvi stílusa sem jön még be)
2012. dec. 28. 20:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

GYerekkoromban olvastam Rold Dahlt. Emlékszem mikor a feleség bedugta a fejét Henry Moore nullájába...

Szóval ne hallgass rájuk....

Olvass Kurt Vonneguttot, az nagyon könnyű és a legszórakoztatóbb. Pl Dead Eye Dick, Jailbird, Galapagos, stb


A Moll Flanders klasszikus meg arról szól hogy egy árva kislány prosti lesz, meg bátyjához megy feleségül, meg állandóan a pénz számolja, aztán a végén New VIrginiaban éli jódolgát Na, mégse. A Harry Potter olyan közepesen nehéz. Swift is jó, pé Modest Proposal, amiben az ír gyerekek hasznosítására teszz javaslatot az angol parlamentnek...

2012. dec. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kösz, de Roald Dahlt már ismerem, és az pont jó lesz. Érdekes, ahogy lefesti a jeleneteket.
2012. dec. 29. 00:18
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy Jane Eyre és Büszkeség és balítélet. meg a többi Austen.:)
2012. dec. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ezek "minősülnek" náluk Jókainak?
2012. dec. 29. 12:48
 15/18 anonim ***** válasza:
Igen.:)
2012. dec. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
És ha nem vagyok lány akkor főbenjáró bűn lenne ilyesmit olvasni?
2012. dec. 29. 12:57
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha helyesírást akarsz tanulni, akkor kortárs irodalmat olvass! Ahogy Jókai óta a magyar, úgy az angol is változott az utóbbi pár száz évben ;)
2012. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát igen... Izaak Walton: The perfect angler-ét gyorsan vissza is dugtam a polcra, pedig alapmű a pecázás témakörében.
2012. dec. 29. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!