Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Januárig fel tudok készülni...

Januárig fel tudok készülni az angol felsőfokra?

Figyelt kérdés

Járok nyelvtanfolyamra július óta.Viszont most szeretnék ráhajtani.Sikerülhet januárban?

A középfokú szóbelim 82% lett.

Ma is hallgattam BBC-t,és tervezem minden napra meg majd CNN-t is meg másokat.

A ,,1000Questions and answers" c.könyvből készülök(gondolom tudjátok melyik).A témákat már a tanárral átvettük,de majd még fogom ismételni a lehető legtöbbször.

A képleírás se olyan vészes.


De vajon 1 hónap alatt felkészülhetek intenzíven a fentiek ismeretében?


2012. dec. 9. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Fel
2012. dec. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Öhm, én is most akarok kétnyelvű angol felsőfokúra menni. o.o Nem tudom, hogy te aggódod túl vagy én vagyok túl laza, de én szeptember végén kezdtem el járni magántanárhoz, azt is csak legfeljebb hetente egyszer, beszélgetni xD De valami még oda sem tudok elmenni. Mást nem is csinákllok. Mondjuk én megszállottan imádom az angolt.
2012. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Hát fel lehet, de keményen kell tanulni. A felsőfokú nyelvvizsgán már sokkal választékosabban kell beszélned, és nem a legegyszerűbb kifejezésekkel. Olvass nagyon sokat angolul, rövídített olvasmányokat és nézz minden nap angolul sorozatot. Nekünk ez vált be a nyelvtanár mindig számon kérte az olvasmányokat és ha a legegyszerűbben próbáltuk elmondani kijavított bennünket. A sorozatokból nagyon jó szófordulatok rgadtak ránk, ez ezért volt kötelező nekünk. Szavakat nagyon tanuld és ezt nem lehet ellazáskodni. Aki nálunk is ellazáskodta, nem sikerült első nekifutásra neki.Aki komolyan vette, és megcsinálta a házit is mindig 80-90%-os eredménnyel vizsgázott. A rövídített olvasmányokról 4-10 oldalas esszét írtunk mindig. Melyik nyelvvizsgára mégy?
2012. dec. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva szerintem nem. A felsőfokú már nagyon választékos szókincset igényel, amihez elég kevés az idő. A nyelvtant már középfokon megtanultad, de ott nem is azon van a hangsúly.
2012. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!