Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyen tanár felkészíthet egy...

Ilyen tanár felkészíthet egy osztályt az érettségire?

Figyelt kérdés

Középsuliba járok és tavaly jött hozzánk egy német tanár. Nincs egy diplomája se és tanítóképzőbe se járt. csak egy felső fokú nyelvvizsgája van németből... úgy került hozzánk, hogy a vőlegényének az apja az igazgatóságon dolgozik....

Jövőre is ő lesz a tanárunk és jön az érettségi. Mindenki fél a csoportban mert úgy érezzük, hogy nem tud kellőképpen felkészíteni :S

Lekezelően bánik egyes emberekkel, hogy kussoljatok meg állatok és hasonló beszólások :S

Ráadásul tavaly az első félévben kifogott magának vagy 6 embert akik az egyik padsorba ültek és odament hozzájuk segített nekik minket magyarán meg lese sz@rt...

Tőlünk 5 évvel idősebb és komolyan néha gyerekesebb mint némelyik ember az osztályból..

Lehet tenni ellene, hogy másik tanárt kapjunk?

Szerintetek ez normális?


2009. aug. 18. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs diplomája és középiskolában tanít? Nem hangzik túl szabályosnak, ha tényleg így van. Egy barátnőmet azért nem vették fel középiskolába nyelvtanárnak, mert hiába volt több éves gyakorlata felnőttoktatásban és magánnyelviskolában, ahol középiskolásokat is tanított, a diplomája általános iskolai nyelvtanításra szólt.

Én is aggódnék egy kicsit, ha nem képzett nyelvtanár tanítana engem vagy a gyerekemet az iskolában - a felsőfokú nyelvtudás nem egyenlő azzal, hogy valaki tanítani is tud.

Nem vagyok szakértő, nem tudom, hogy tehettek-e ellene, de tanév elején csak lesz egy szülői értekezlet az iskolában - esetleg kérjétek meg a szüleiteket, hogy kérdezzenek rá, hogyan kerülhetett egy érettségi előtt álló osztályba tanítani a hölgy.

2009. aug. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljességgel törvénytelen, a szülőknek be kell menniük vagy beadvánnyal fordulni az igazgatóhoz, ha ez nem hatásos, akkor a fenntartó önkormányzathoz.
2009. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát végülis már voltak problémák tavaly is... Beült az igazgatóhelyettes az egyik órára úgy, hogy állítólag a tanárnő "nemtudott" róla de biztos valaki szólt neki mert úgy kicsípte magát arra a napra és még külön feladatsort is gyártott... szóval eléggé felesleges :S de hogy engedhetik így tanítani??:S
2009. aug. 18. 19:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nincs tanári diplomája se akkor egyértelműen nem készíthet fel. Sőt nem is taníthatna az iskolába.

Emiatt az iskola vezetősége komoly bajba kerülhet. Szerintem jobb lenne ha elmennétek az üzemeltető önkormányzathoz és elmondani ezt a problémát.

2009. aug. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem is taníthatna. De a gyakorlat más... nálunk is volt diploma nélküli nyelvtanár. :S Mi nem tudtunk ellene mit tenni, ti próbáljátok meg, igazgatóságnak, utána önkormányzatnak szülők segítségével, hátha sikerül!
2009. aug. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Nálunk a tesitanárnak nincs diplomája. Mert nincs nyelvvizsgája. (gimibe járok.) És így valahogy másképp van felvéve. Szóval taníthat. A másik tanáromnak sincs meg valamije, hogy meglegyen a diplomája, de ő 'csak' nem érettségiztethet. (mellesleg angol-matek szakos, ofő). Ha képtelen tanítani, ofő, igazgató.
2009. aug. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők összefognak, el lehet intézni, hogy mást tanárt kapjatok. Nálunk a magyar tanárral volt így. Mondjuk az osztályfőnök támogatása sem árt hozzá. De tényleg, ilyet...hogy nincs diplomája, és középiskolában tanít, ráadásul még a viselkedése sem nevezhető példamutatónak
2009. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát de osztályfőnökünket nemérdekli olyan szinten, hogy aki nem nyal be neki azzal nem foglalkozik..magyarán leszar minket..Hát a naplót se ő írja év elején és a magyatartás-szorgalom jegyeket sem ő adja... -.-

Elcseszett ez a suli:S hát komolyan nem foglalkozik az osztállyal meg semmi 3 évbe egyszer volt osztálykirándulás mert nemvolt hajalndó megszervezni..

jahh amúgy az ellátást (szállás, utazás) ki kellett fizetni mert hát azt "illik" meg szalagtűzőre az öltönyét illik kifizetnünk, meg az emlékvideót..satöbbi..

Hát amúgy jóhogy nem a villanyszámláját hozza be minden hónapban :D és ő is beszólogat mindenkinek.:D

Hát én nem tudom de ebbe az iskolába mindenki leszr mindetn..


Visszatérve a némettanárnőnköz:

Idén volt egy kisérettségi németből évvégén.. 13-13 tételből szituáció és párbeszéd.. az utolsó 10-et egy héttel a kisérettségi előtt osztotta ki.. mert ő akkor szerezte meg -.- Hát ez nagyonjó lesz élesben is

2009. aug. 20. 15:58
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 08-19 16:17, amennyiben neki a nyelvvizsgája hiányzik attól függetlenül ő taníthat. Kiad az egyetem egy igazolást arról, hogy neki ez a képesítése van meg
2009. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem nyelvvizsgája nincs...

Az van, felsőfokú, csak éppen tanítóképzőbe nem járt egy diplomája sincsen.

Dehát most ennyierővel uncsimnak is megvan a felsőfokú nyelvvizsgája és lenne egy vőlegénye akinek az apja az igazgatóságnál dolgozik beprotezsálja magát és ott dolgozik mint német nyelvtanr... egy középiskolában.. :S

2009. aug. 21. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!