Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki megtudná mondani mit...

Valaki megtudná mondani mit jelent ez a példa a németben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tanulni a németet otthon és eljutottam a számokig azonban nemtudom mit jelent a következő példa ugyanis ehez sajnos nincs írva magyarul

der Man - erster Mann

die Frau - erste Frau

das Kind - erstes Kind

Kérem aki tudja legyen szives egyszerün és jól érthetően

írja le példával mindhárom esetet.

köszike


2012. nov. 29. 03:34
 1/3 anonim válasza:

ez a melléknév ragozás hímnem, nőnem, semleges nem esetén

az első férfi

az első asszony

az első gyerek

2012. nov. 29. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ebből egy kukkot sem értek arról van szó hogy az első második harmdikat máshogy kell ragozni attól függően hogy férfi e vagy nő vagy semleges?akkor ez most hogy van ragozva:erste zweite dritte és hogy kéne a többiben ragozni?kérlek nagyon érthetően írd le még kezdő vagyok nagyon.Szeretem az ovis magyarázatot :)
2012. nov. 29. 22:45
 3/3 anonim válasza:
Pontosan.Attól függ a melléknév ragozott alakjának végződése, hogy milyen nemű (vagy számú) az alany. Amúgy ez alanyeset. Tehát, ha azt szeretnéd mondani, hogy az első férfit, akkor az máshogyan lesz. Igaz, nem minden eset és nem minden nem különbözik, mert vannak egyezések. Ebből a táblázatból biztos megérted. [link]
2012. nov. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!