Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ejtik az "either" szót...

Hogy ejtik az "either" szót az amerikaiak és hogy a britek?

Figyelt kérdés

Én eddig így tudtam, hogy az amerikaiak ejtik íder-nek és a britek ájder-nek, de már hallottam amcsi szájából is azt, hogy ájder, akkor hogy is van ez?


Köszönöm a választ!


2009. aug. 16. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
amerikában "ídör",de a "d"-t nem erősen hanem kicsit elnyelve vagy mi...leírni nehéz...kiejtve tudnám megmutatni...
2009. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól tudtad, ha meghallgatod itt, az amerikai i-vel, a brit áj-jel mondja: [link]


Csakhogy: amit tanulunk a nyelvekről, az általában egy sztenderdizált, hivatalos, vagy széles körben elterjedt változat. Amikor az amerikai angolról beszélünk, akkor a General American-ra gondolunk. Ezt a nyelvváltozatot ismerjük a médiából is. Az amerikai angolnak azonban jónéhány egyéb változata is van, vannak regionális változatok (dialektusok), társadalmi rétegekhez köthető változatok (szociolektusok), stb stb. Magyarul, nem mindenki beszéli azt a nyelvváltozatot, amit mi amerikai angolként megismertünk. A brit angolban is van olyan változat, amelyben a fun, run, much stb. szavakban az u-t tényleg u-nak ejtik. Szóval, szerintem egy olyan nyelvváltozatot beszélt az illető, amelyben az ei-s szavakat a brithez hasonlóan áj-nak mondják. Attól az még helyes, csak nem a General American szerinti kiejtés.


-falcon-

2009. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem amerikai és először én sem tudtam, hogy miért "ájdör"-nek ejti bizonyos esetekben. De nála azt figyeltem meg, hogy ha a "sem, sem" esetben "either, or" akkor az ájdör, de ha a mondat végén van simán vagy pl. úgy a mondatban, hogy "it's fine either way", akkor mindig "ídör"-t mond, de ez minden embernél más itt az USA-ban. Ahogy pl. az organization is i-vel lenne a standard amerikai angolban, de sokan "áj"-jal ejtik, mint a britek. Szerintem inkább gyakoriságról beszélhetünk. A britek sokkal gyakrabban mondanak ájdört, mint ídört, az USA-ban meg fordítva, de vannak kivételek.
2009. szept. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!