Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok nekem jó francia...

Ajánlanátok nekem jó francia nyelv (tan) könyvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Francia nyelvtan könyvet keresek, olyasmit, mint angolból az Oxford Angol Nyelvtan, tehát amiben részletes magyar nyelvtani magyarázatok vannak, utána több oldal feladat a gyakorláshoz (és a legegyszerűbb nyelvtanoktól végigvezeti).

France- Euro Expressből tanultam, ismerem a Paris, pas à pas-t és a 220 Francia Nyelvtani Gyakorlat Megoldásokkal-t is (ez utóbbi nem nyerte el a tetszésemet).

Egyébként középfokú nyelvvizsgám van, a tudásomat felfrissíteni, szinten tartani, és egy egészen keveset fejleszteni is szeretném.


2009. aug. 15. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Dr. Pataki Pál: Francia nyelvtan a középiskolák számára


Nagyon részletes, magyar nyelvű leíró nyelvtan. Szerintem nagyon hasznos! Feladatokhoz pedig a Grammaire Progressive du Francais c. könyvet javaslom.

2009. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ha a Grammaire Progressive-t veszed, figyelmesen nézd meg a borítót, mert hangyányi betűkkel tüntetik fel a szintet (niveau debutant, avance...), és könnyű rosszat venni belőle, mert amúgy ugyanúgy néz ki. :)
2009. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Allons-y
2009. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A Francia nyelvtan... volt már a kezemben, akkor kicsit túlrészletezőnek találtam, de valószínű, hogy újra előveszem. A Grammaire Progressive-t nézegettem már, és a leírások alapján jónak tűnik, de könyvesboltban még nem láttam, úgy rendelni pedig nem akarok, hogy előtte nem lapoztam bele.

Még egyszer köszi nektek, és ha valakinek eszébe jutna még valami, szívesen veszem.

2009. aug. 16. 19:27
 5/6 anonim válasza:
Allons-y!
2009. aug. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem is Allonz-y 1 és 2 Vida Enikőtől. A könyv jó, nehéz is. A tanárom is teljesen bele van zúgva a könyvbe.
2010. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!