Japánul szeretnék tanulni, csak ismerkedni a nyelvvel. Még semmit sem tudok, hol kezdjek bele? Ingyen anyagot tudtok ajánlani internetről?
Ajánlom figyelmedbe: [link]
Persze, ha tudsz angolul akkor számtalan oldal elérhető a Google segítségével.
Könyvet addig ne vegyél amíg nem vagy biztos benne, hogy tanulni is fogod, mert baromi drága. Viszont, ha megteheted akkor szerezd be a dekiru-t. Csak ajánlani tudom. :)
Szótárak terén:
jisho.org - egy nagyon jó szótár, lehet román betűsen rákeresni (alapvetően kana/kanjira van írva, de automatikusan átalakítja kanára, ha te azt nem teszed meg)
Illetve gyök szerint is lehet keresni
tangorin.com
kanji szótár - előnye jisho.org-val szemben, hogy jobban megkülönböztet olyan kanjikat, amiknek olvasata ugyanaz, de jelentésük más. pl: 堕ちる és 落ちる, mindkettő ochiru, de az első süllyedni, a második esni; jisho.org ezeket nem különbözteti meg.
yookoso.com
ugyanúgy kanji szótár. Ez tangorin-val szemben több gyakori szókombinációt gyűjt össze és a ritka, irregurális olvasatokat is felsorolja
yahoo japán értelmező szótára. Ha kicsit belejösz, akkor már ilyet se árt néha nézegetni.
Érdemes még letölteni a google IME-jét. Persze windowsnak van sajátja, de helyzettől függően macerásabb feltelepíteni és google jobb, mivel tartalmaz (bár japánul, de azért kisebb tudással is ki lehet agyalni sokszor) hasonló olvasatú kanjikra magyarázatot, hogy melyiket mikor kell használni. TAngorin-nál több van benne, pl: hakaru-nak a sok fajtája inkább csak ebben van benne.
Illetve van rikaichan vagy peraperakun (az előbbi firefox és chromera, az utobbi csak firefoxra): ezek felugrő szótárak, tehát ha épp olvasol egy japán oldalt, akkor bekapcsolod és a szófelé menve látod a jelentésüket.
hiragana megane: egy oldalon lévő kanjikat befuriganázza (feléírja kana-ban a kiejtést)
Ide egérrel rajzolhatsz kanjit és meg tudod keresni, ha gyökeit nem tudod kitalálni és olvasatát nem ismered a kanjinak.
Nyelvtan terén:
Tae Kim oldala egyértelműen kimagasló. Nagyon jól magyarázza az alapokat és jól felépítetten visz végig rajta.
Seiichi Makino és Michio Tsutsui
Bár ezek már inkább haladób anyagok, de ő három könyvük is szisztematikusan a bizonyos nyelvtani kifejezéseket átveszi és jól elmagyarázza.
(Dictionary of Basic/Intermediate/Advanced Japanese Grammar)
Főként a összevetések nagyon jók ezen az oldalon, mint pl: wa vs ga
Mondjuk nem tudom hol vannak ezek az oldalon, általában google-n keresztül jutok el oda.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!